Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Firma GEA wbiła pierwszą łopatę

Środa, 24 sierpnia 2011, 15:49
Aktualizacja: 16:43
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Firma GEA wbiła pierwszą łopatę
Fot. użyczone
Fundamenty już są, elementy metalowej konstrukcji czekają na montaż. Pierwsza hala ma być gotowa do końca roku. Taki jest harmonogram budowy pierwszego zakładu w Podstrefie Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest–Park”.

W środę, 24 sierpnia, symbolicznie wmurowano akt erekcyjny pod przyszłą halę firmy GEA Polska, ale prace idą już pełną parą.

GEA Polska jest pierwszym inwestorem w świebodzickiej Podstrefie. Firma, będącą częścią niemieckiego koncernu GEA Group, kupiła w czerwcu tego roku 5,88 hektara gruntu od gminy. Ten producentem wysokiej klasy urządzeń wentylacyjnych, cieplnych i grzewczych ma już swój zakład w Świebodzicach, przy ul. Sikorskiego 38. Ale zakład w Podstrefie będzie zupełnie nową halą produkcyjną.

- Planujemy, że cała inwestycja zakończy się wraz z końcem 2012 roku – mówi Edyta Rękas, dyrektor Spółki. – Naszym zamierzeniem jest uruchomienie pierwszego etapu inwestycji i częściowej produkcji na początku lutego przyszłego roku. Zatrudnienie w tym okresie wyniesie 50 osób. Będą to całkowicie nowe miejsca pracy.
Pierwsza hala ma być gotowa do końca 2011 roku. Jak na razie ciepła, letnia pogoda sprzyja całej inwestycji. Tak było także w środę, 24 sierpnia, podczas wmurowania aktu erekcyjnego pod nowy zakład. Gospodarze spotkania, przedstawiciele firmy GEA, reprezentowani przez dyrektor zakładu Edytę Rękas oraz dyrektora ds. produkcji Dariusza Bukowskiego zaprosili na tę uroczystość najważniejszych dla realizacji inwestycji gości: burmistrza miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza, zastępcę burmistrza Ireneusza Zyskę, prezes WSSE „Invest-Park" Urszulę Solińską-Marek a także przedstawicieli głównego wykonawcy - szefa firmy PPUb Jana Skubisza, inspektora nadzoru budowy i innych.

Dyrektor Edyta Rękas jeszcze raz podziękowała władzom miasta za pomoc i wsparcie w realizacji inwestycji.
- Zawszę będę powtarzać, że burmistrzowie są ojcami chrzestnymi tego zakładu, bez ich ogromnego wsparcia i osobistego zaangażowania nie udałoby się tak szybko zrealizować tego pomysłu – podkreślała szefowa GEI. Następnie odczytała akt erekcyjny, który trafił do specjalnie przygotowanej metalowej tuby –wraz z aktualnym egzemplarzem Gazety Świebodzickiej oraz Dukatem Świebodzickim, okolicznościową monetą, która w tym roku jest środkiem płatniczym na terenie miasta.

- Ogromnie się cieszę, że inwestycja postępuje, wszyscy czekamy na nowy zakład i nowe miejsca pracy w Świebodzicach – komentuje burmistrz Bogdan Świebodzic. – Zarówno GEA, jak i każdy inny inwestor, chcący ulokować swój biznes w naszym mieście, może liczyć na wszelką pomoc ze strony samorządu.
Nowy zakład GEA Polska docelowo ma zatrudnić około 300 osób.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group