Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 529
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Firma GEA wbiła pierwszą łopatę

Wiadomości: Świebodzice
Środa, 24 sierpnia 2011, 15:49
Aktualizacja: 16:43
Autor: UM Świebodzice
Fot. użyczone
Fundamenty już są, elementy metalowej konstrukcji czekają na montaż. Pierwsza hala ma być gotowa do końca roku. Taki jest harmonogram budowy pierwszego zakładu w Podstrefie Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest–Park”.

W środę, 24 sierpnia, symbolicznie wmurowano akt erekcyjny pod przyszłą halę firmy GEA Polska, ale prace idą już pełną parą.

GEA Polska jest pierwszym inwestorem w świebodzickiej Podstrefie. Firma, będącą częścią niemieckiego koncernu GEA Group, kupiła w czerwcu tego roku 5,88 hektara gruntu od gminy. Ten producentem wysokiej klasy urządzeń wentylacyjnych, cieplnych i grzewczych ma już swój zakład w Świebodzicach, przy ul. Sikorskiego 38. Ale zakład w Podstrefie będzie zupełnie nową halą produkcyjną.

- Planujemy, że cała inwestycja zakończy się wraz z końcem 2012 roku – mówi Edyta Rękas, dyrektor Spółki. – Naszym zamierzeniem jest uruchomienie pierwszego etapu inwestycji i częściowej produkcji na początku lutego przyszłego roku. Zatrudnienie w tym okresie wyniesie 50 osób. Będą to całkowicie nowe miejsca pracy.
Pierwsza hala ma być gotowa do końca 2011 roku. Jak na razie ciepła, letnia pogoda sprzyja całej inwestycji. Tak było także w środę, 24 sierpnia, podczas wmurowania aktu erekcyjnego pod nowy zakład. Gospodarze spotkania, przedstawiciele firmy GEA, reprezentowani przez dyrektor zakładu Edytę Rękas oraz dyrektora ds. produkcji Dariusza Bukowskiego zaprosili na tę uroczystość najważniejszych dla realizacji inwestycji gości: burmistrza miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza, zastępcę burmistrza Ireneusza Zyskę, prezes WSSE „Invest-Park" Urszulę Solińską-Marek a także przedstawicieli głównego wykonawcy - szefa firmy PPUb Jana Skubisza, inspektora nadzoru budowy i innych.

Dyrektor Edyta Rękas jeszcze raz podziękowała władzom miasta za pomoc i wsparcie w realizacji inwestycji.
- Zawszę będę powtarzać, że burmistrzowie są ojcami chrzestnymi tego zakładu, bez ich ogromnego wsparcia i osobistego zaangażowania nie udałoby się tak szybko zrealizować tego pomysłu – podkreślała szefowa GEI. Następnie odczytała akt erekcyjny, który trafił do specjalnie przygotowanej metalowej tuby –wraz z aktualnym egzemplarzem Gazety Świebodzickiej oraz Dukatem Świebodzickim, okolicznościową monetą, która w tym roku jest środkiem płatniczym na terenie miasta.

- Ogromnie się cieszę, że inwestycja postępuje, wszyscy czekamy na nowy zakład i nowe miejsca pracy w Świebodzicach – komentuje burmistrz Bogdan Świebodzic. – Zarówno GEA, jak i każdy inny inwestor, chcący ulokować swój biznes w naszym mieście, może liczyć na wszelką pomoc ze strony samorządu.
Nowy zakład GEA Polska docelowo ma zatrudnić około 300 osób.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Krzysiek 24-08-2011 17:56
Czy świdniczka jest tylko słupem ogłoszeniowym dla oficjalnych komunikatów urzędów ? Jak ktoś napisze głupoty to Wy powielacie ? Abstrachując od zwykłego bałwochwalstwa to w tych tekstach są wierutne bzdury !!! Np: "...Dukatem Świebodzickim, okolicznościową monetą, która w tym roku jest środkiem płatniczym na terenie miasta." O ile mi wiadomo to w Konstytucji RP jest zapis, iż środkiem płatniczym jest Złoty. Jakaś blaszka dukatowa może być jedynie środkiem wymienialnym o wartości i tak określonej w złotówkach. W tych tekstach przez redakcję powielanych aż roi się od podobnych bzdur.
~ 24-08-2011 22:02
krzysiek puknij sie w ten swoj pusty leb i wroc do domu do zoo do zagrody dla szympansow
~ 24-08-2011 22:11
Bzdury, bo takie dane burmistrz i urząd podaje. Czemu winisz redakcje? A ja z kolei pytam co ten Kożuchowicz tam robi? Pokazówka w tym stroju, czy inna propaganda do gminnego pismadła? Lans a efektów zero. Chore jest to, że miasto daje prawie milion złotych na kanalizację na posesji dla tej firmy! Takie numery w kapitaliźmie? W Cierniach część osób sama się przyłączała do kanalizacji za swoją kasę, a ci ot tak kładą milion dla prywatnego inwestora. Mamy chory system, dajemy ulgi, kasę i oczekujemy na łaskę zachodnich firm, a może lepiej dać takie ulgi polskim przedsiębiorstwom? Te zachodnie po zakończeniu okresu ulgowego mogą szybko się zwinąć i bez konselwencji pojechać do Rumuni bądź Chin.
~Krzysiek 24-08-2011 22:43
Sam się walnij i to mocno a później naucz się czytać ze zrozumieniem. Piszę o "słupie ogłoszeniowym" i nic więcej. Szympansie :)
~ 25-08-2011 10:12
Nie lepiej te 800 tys. na roboty kanalizacyjne z budżetu zamienić na etaty dla bezrobotnych chociaż przy pracach interwencyjnych? Jest gadka o 50 miejscach dla bezrobotnych, więc okazuje się że za takie pieniążki można przez prawie 2 lata zapewnić prace interwencyjne dla takiej samej ilości pracowników...
~jola 25-08-2011 11:03
Przyjechała pani Prezes WSSE, co ona sie na tym zna, nawet na ZUS-ie to nie bardzo sie zna bo ja wywalili, a pan Drab ja tu wepchał.
~monia 25-08-2011 12:16
to akurat była prezeska wsse , która nie była w zusie. najlepiej oceniać nawet nie znając ludzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group