Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Folklor w Galerii

Piątek, 15 sierpnia 2014, 14:09
Aktualizacja: 14:11
Autor: red.
Świdnica: Folklor w Galerii
Fot. użyczone
Włoskie pieśni ludowe i tańce, popisy taneczne prosto z Ukrainy – to propozycja Galerii Świdnickiej na miłe spędzenie sobotniego popołudnia 23 sierpnia. Wszystko dzięki współpracy Galerii ze Stowarzyszeniem Miłośników Tańca „Jubilat”.

Stowarzyszenie po raz czwarty realizuje program Stragan Kultury – Tutejsi, w ramach którego odbywają się warsztaty i pokazy taneczne „Jubilata” z przyjaciółmi z innych krajów. Po raz trzeci w ramach imprezy goście z zagranicy wystąpią właśnie w Galerii Świdnickiej.

- Staramy się proponować różne formy kultury. Taniec, szczególnie ten folklorystyczny, to forma nie tylko bardzo atrakcyjna, ale i taka, która przybliża nam kulturę innych narodów. W Galerii Świdnickiej regularnie organizujemy takie właśnie pokazy, a nasi klienci przyjmują to z entuzjazmem. Można w różny sposób wykorzystać przestrzeń w centrum handlowym. Naszym celem jest oferowanie tego, co piękne i wartościowe – mówi Beata Moskal-Słaniewska, która zajmuje się marketingiem obiektu.

Anna Trzeciak, jedna ze współtwórczyń – obok Lubomira Szmita – projektu, nie kryje zadowolenia z możliwości występu. – Przestrzeń publiczna jest świetnym miejscem do prezentowania tego, co najważniejsze – kultury narodowej. W Galerii Świdnickiej dotrzeć możemy do tych, którzy przyszli specjalnie na nasz taneczny spektakl, jak i do przypadkowych przechodniów, którzy w ten sposób mogą poznać młodych ludzi z innych krajów. To bardzo ważne dla międzynarodowej integracji.

W sobotę o godz. 16.00 przed galeryjną publicznością wystąpi Zespół folklorystyczny COMPAGNIA D'ARTE POPOLARE z San Giuliano we Włoszwech. Tuż po nim, o godz. 17.00, zaprezentuje się Choreograficzna Szkoła Tańca z Iwano-Frankowska, partnerskiego miasta Świdnicy.
Młodzi Ukraińcy przebywać będą w Świdnicy w ramach Programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Całość projektu wspierają środki z budżetu Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group