Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz/Region: Folklorystyczna sobota w Gniewkowie

Czwartek, 21 kwietnia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Dobromierz/Region: Folklorystyczna sobota w Gniewkowie
Fot. www.dobromierz.pl
16 kwietnia br., w ramach festiwalu zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu pn. ,,Dolny Śląsk na ludowo”, można było podziwiać występy utalentowanych artystów z Dolnego Śląska.

Na scenie świetlicy wiejskiej w Gniewkowie pojawili się dobrze nam znani Dobromierzanie i Czerwone Róże oraz zaprzyjaźnione z nimi zespoły: Marzenie z Gminy Kłodzko, Jarzębina z Kobierzyc, Rozmaryn z Bogatyni, Kapela Jana Boduszka, Akacjowe Śpiewule z Marcinowic, Goczałkowianie, Cicha Woda z Udanina, Olszaniacy, Uciecho-Wianki oraz Kostrzanie.

Cel organizacji festiwalu, jakim była przede wszystkim aktywizacja społeczności lokalnej, promowanie i upowszechnianie kultury ludowej, promocja zasobów kulturowych i produktów lokalnych, a także prezentacja dorobku artystycznego, integracja pokoleń oraz inspirowanie działań folklorystycznych, został osiągnięty. Wszystkie pokazy artystyczne spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony naszych mieszkańców. Zespoły zaprezentowały nie tylko barwne stroje, muzykę, śpiew oraz dawkę swojej folklorystycznej tradycji m.in. w formie domowych wypieków.

Zarówno artyści, jak i mieszkańcy naszej gminy, którzy pojawili się w sobotnie popołudnie w Gniewkowie nie kryli zadowolenia z takiej formy aktywności kulturalnej.

Mamy nadzieję, że festiwal folklorystyczny, który został zorganizowany już po raz drugi w naszej gminie, stanie się tradycją i będzie się cieszył rosnącym zainteresowaniem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group