Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1192
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Funkcjonariusze w szkole

Piątek, 3 grudnia 2021, 13:05
Autor: red
Gniewków: Funkcjonariusze w szkole
Fot. KPP Świdnica
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców gminy Dobromierz, dzielnicowi z Posterunku Policji w Dobromierzu odwiedzili uczniów klas I,II i III w Szkole Podstawowej w Gniewkowie.

Dzielnicowi z Posterunku w Dobromierzu - st. sierż. Łukasz Machnik oraz sierż. szt. Piotr Czajkowski wraz z post. Wiolettą Wiśniewską odwiedzili kolejną placówkę oświatową, gdzie w trakcie zabawy z dziećmi starali się przekazać najistotniejsze informacje dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły, ale także bezpieczeństwa najmłodszych w szkole czy w domu.

Młodzi słuchacze w trakcie zabaw i konkursów z policjantami, dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjanci przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnili jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba dzielnicowego i w jakich sprawach można zwracać się do z prośbą o pomoc do Policjanta.

W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz ogromnym zaciekawieniem szczegółów związanych z pracą policjantów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group