Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Gala– Opowieść o miłości

Niedziela, 10 sierpnia 2014, 14:51
Aktualizacja: 14:53
Autor: red.
Strzegom: Gala– Opowieść o miłości
Fot. UM Strzegom
Koncert galowy, jak na galę przystało, był zachwycającym widowiskiem muzyczno – tanecznym, w którym udział wzięły wszystkie zespoły goszczące w Strzegomiu podczas tegorocznego festiwalu. Motywem przewodnim była miłość.

Reżyserem koncertu galowego w dn. 9 sierpnia br. była Maria Pietraszek – Wnęk, kierownik i choreograf Spiskiego Zespołu Regionalnego „ Zielony Jawor” z miejscowości Krempachy. Koncert był rekapitulacją najciekawszych punktów programowych poszczególnych zespołów, zespolonych piękną choreografią opowieści o miłości - tej niewinnej, pierwszej, pełnej ekspresji, tej dojrzałej i tej pełnej problemów, kłótni i nieporozumień. Była również miłość patetyczna, jak w przypadku Irlandii – miłość do Ojczyzny. Obrazy na scenie zmieniały się jak w kalejdoskopie, rotacja zespołów zadziwiała swoją dynamiką, a śpiew porywał zgromadzonych widzów do wspólnej, radosnej zabawy.

Ekspresyjne i dynamiczne widowisko, wzbogacone komentarzem - Małgorzaty Majeran-Kokott z Polskiego Radia Wrocław, wywołało aplauz licznie zgromadzonej publiczności. Takiej widowni jeszcze nie było podczas festiwalowych koncertów. Tłumy widzów świadczyły o niezwykłej popularności folkloru i tańców ludowych w Strzegomiu, a ich reakcja na występy zespołów była podziękowaniem za piękne widowisko, pełne pasji i artyzmu. Koncert uświetniła obecność wielu zacnych gości w osobach pani Poseł na Sejm RP – Moniki Wielichowskiej oraz Ryszarda Czerwińskiego, dyrektora DODR we Wrocławiu.

Sobotni koncert zakończył się efektownym, wręcz mistrzowskim pokazem sztucznych ogni.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group