Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gdzie wyrzucać gruz, odpady budowlane i rozbiórkowe?

Poniedziałek, 22 września 2014, 7:33
Aktualizacja: 12:34
Autor: red.
Region: Gdzie wyrzucać gruz, odpady budowlane i rozbiórkowe?
Fot. UM Żarów
Remontujesz mieszkanie? Nie wiesz, co zrobić z niepotrzebnym gruzem? Do 0,5 m3 gruzu możesz bezpłatnie oddać do Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w firmie Agro System Sp. z o.o. Andrzej Konieczny. – Do punktu możemy oddawać gruz zmieszany, drobne ilości pianki, drewna czy styropianu.

Niedopuszczalne jest natomiast zostawianie gruzu w przydrożnych rowach, terenie zadrzewionym i wrzucanie do pojemników na odpady zmieszane. Niestety, choć wszyscy mieszkańcy ponoszą opłatę za wywóz śmieci, są tacy, którzy wciąż pozbywają się śmieci, zostawiając je w różnych częściach miasta - mówi Tomasz Kuska inspektor ds. gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku posiadania większej ilości gruzu. - Przypominamy, że gruzu nie wolno wyrzucać do pojemników na śmieci. W sytuacji posiadania większej ilości niż 0,5 m3 gruzu oraz innych odpadów poremontowych trzeba pokryć koszty zakupu kontenera. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku, jeśli gruz, odpady budowlane lub rozbiórkowe pochodzą z prowadzonej działalności gospodarczej. Wówczas również musimy zlecić podstawienie kontenera i utylizację gruzu firmie specjalistycznej - dopowiada Tomasz Kuska z żarowskiego Urzędu Miejskiego.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group