Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 677
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Gimnazjum nr 2 w Świdnicy w projekcie „Odkryć nieOdkryte”

Piątek, 11 października 2013, 15:05
Aktualizacja: 15:06
Autor: red.
Janowice Wielkie: Gimnazjum nr 2 w Świdnicy w projekcie „Odkryć nieOdkryte”
Fot. archiwum
W dniach 9–13 września w Janowicach Wielkich odbyły się warsztaty dziennikarskie w ramach projektu edukacyjno– kulturowego Klubu „UNESCO Friends for Change” z Jeleniej Góry we współpracy z Centrum Inicjatyw UNESCO z Wrocławia, dofinansowanego ze środków programu „Młodzież w działaniu”.

Osiemnastu uczniów z dolnośląskich liceów wzięło udział w pięciodniowym spotkaniu warsztatowym pod Jelenią Górą. Do udziału w realizacji projektu zaproszono także (jako jedyne ze Świdnicy) trzy uczennice Gimnazjum nr 2: Weronikę Kowalską i Dominikę Waligórską z klasy 2a oraz Alicję Cieplik z klasy 3e.

Projekt „ODKRYĆ nieODKRYTE” jest projektem długoterminowym, trwającym od czerwca do października 2013 roku. Jest to inicjatywa młodzieżowa, mająca na celu zachęcić młodzież do poszerzania swojej wiedzy z zakresu historii, kultury, dialogu międzykulturowego, dialogu międzypokoleniowego, zarządzenia projektem, stereotypów, podstaw dziennikarstwa i komunikacji. Jednym z głównych celów jest mobilizowanie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturowym w swoim środowisku lokalnym.

Głównym zadaniem każdego uczestnika po warsztatach jest przeprowadzenie wywiadu z osobą, której historia życia jest fascynująca, jeszcze nieodkryta lub nigdzie nie publikowana. Na znalezienie takiej osoby i przeprowadzenie z nią wywiadu młodzież ma miesiąc czasu. Pod koniec października we Wrocławiu odbędzie się dwudniowe spotkanie ewaluacyjne, podczas którego nastąpi podsumowanie projektu, prezentacja wywiadów i ocena dokonanych działań.

(Gimnazjum nr 2)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group