Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Gmina Strzegom pozyskała grunty

Wtorek, 28 stycznia 2014, 12:02
Aktualizacja: 12:04
Autor: red.
Strzegom: Gmina Strzegom pozyskała grunty
Fot. użyczone
Gmina Strzegom nabyła nieodpłatnie od Agencji Nieruchomości Rolnych grunty w Morawie o powierzchni 15,1336 ha na cele sportowe i rekreacyjne. Uroczyste podpisanie aktu notarialnego odbyło się we Wrocławiu w dniu 21 stycznia br.

Od wielu lat priorytetem naszej gminy w realizacji zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu są sporty hippiczne, które m. in. dzięki temu stały się wizytówką Strzegomia. - Rada Miejska w Strzegomiu podejmując decyzję o wprowadzeniu funkcji US - usług sportu dla terenu użytkowanego rolniczo już na etapie przystąpienia do zmiany, a ostatecznie uchwalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania Gminy Strzegom (uchwała Nr 67/12 Rady Miejskiej w Strzegomiu z dnia 10 września 2012r.), otworzyła drzwi do podjęcia rozmów o przejęcie terenu położonego w Morawie, stanowiącego własność Skarbu Państwa Agencji Nieruchomości Rolnych z siedzibą w Warszawie – wyjaśnia Beata Dudzińska, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Zagospodarowania Przestrzennego w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta mając poparcie Rady Miejskiej, rozpoczął starania o przejęcie nieruchomości – działki nr 172 i 176 o pow. 16 ha w celu realizacji zadań związanych z inwestycjami infrastrukturalnymi, służącymi wykonywaniu zadań własnych - na cele w zakresie sportu i kultury fizycznej.

Ostatecznie, w dniu 21 stycznia br. w Oddziale Terenowym Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu reprezentującej Skarb Państwa Agencję Nieruchomości Rolnych z siedzibą w Warszawie, nastąpiło uroczyste podpisanie aktu notarialnego - umowy nieodpłatnego przekazania przez na rzecz gminy Strzegom własności nieruchomości działek nr 172 oraz działki nr 176/1 we wsi Morawa o łącznej powierzchni – 15,1336 ha na cele rekreacyjno sportowe – realizację usług sportowych i rekreacyjnych.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group