Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Gmina Świdnica: Wybory samorządowe 2014. Jak głosować?

Piątek, 26 września 2014, 13:30
Aktualizacja: 13:32
Autor: red.
Gmina Świdnica: Gmina Świdnica: Wybory samorządowe 2014. Jak głosować?
Fot. użyczone
Zarządzone na 16 listopada br. wybory samorządowe będą się nieco różnić od poprzednich. Po raz pierwszy wybory do rad gmin (oprócz miast na prawach powiatu) odbędą się w jednomandatowych okręgach wyborczych.

Oznacza to, że każdy głosujący będzie mógł oddać tylko jeden głos na wybranego kandydata. Szczególną uwagę powinni zwrócić mieszkańcy sołectw (Pszenno, Boleścin, Krzczonów, Grodziszcze, Krzyżowa, Wieruszów, Burkatów, Bystrzyca Dolna, Bystrzyca Górna, Lubachów, Modliszów, Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Pogorzała) którzy w dotychczasowych okręgach głosowali na 2 kandydatów. W najbliższych wyborach postawienie znaku „x” w więcej niż 1 kratce lub niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce spowoduje nieważność głosu.

W wyborach do rady gminy w każdym okręgu będzie do zdobycia jeden mandat; otrzyma go kandydat, który zdobędzie najwięcej głosów.

Głosowanie w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbywać się będzie bez przerwy od godziny 7:00 do godziny 21:00 w dniu 16 listopada 2014 r. Głosowanie w tych wyborach odbywa się wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Kto może głosować?
Prawo udziału w głosowaniu w wyborach do rady gminy, rady powiatu i sejmiku województwa oraz wyborach prezydenta miasta przysługuje wszystkim obywatelom polskim, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 18 lat oraz stale zamieszkują na obszarze danej jednostki samorządu terytorialnego, co jest potwierdzone wpisem do stałego rejestru wyborców.

W wyborach samorządowych, które odbędą się 16 listopada wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Podział gminy Świdnica na okręgi wyborcze i lokalizacje obwodowych komisji wyborczych dostępny jest tutaj: http://www.gmina.swidnica.pl/content/view/3253/1/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group