Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 903
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gminne KGW na wojewódzkich prezentacjach

Sobota, 19 marca 2016, 17:23
Aktualizacja: Niedziela, 20 marca 2016, 8:19
Autor: opr.red.
Region: Gminne KGW na wojewódzkich prezentacjach
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Po raz kolejny panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Lutomi Dolnej powalczą o pierwsze miejsce w prezentacjach wojewódzkich tradycyjnych stołów wielkanocnych, palm i pisanek we Wrocławiu.

Gminę reprezentować będzie również KGW Burkatów. Wzorem lat ubiegłych konkurs współorganizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i odbędzie się w Pasażu Grunwaldzkim w najbliższą niedzielę, 20 marca. Start od godz. 11.00

W 2014 roku jury oceniające stoły doceniło KGW z Lutomi Dolnej, przyznając I miejsce za oryginalną palmę wielkanocną, ozdobioną kwiatami symbolizującymi 4 pory roku oraz za piękny stół wielkanocny. W Polsce wykonywanie palm ma bogatą tradycję. Również w KGW w Lutomi ten piękny zwyczaj gospodynie kultywują od ponad 60 lat. Przez cały rok gromadzą ozdoby, by na kilka tygodni przed Niedzielą Palmową przystąpić do zdobienia palmy. Jedno z takich spotkań odbyło się we wtorek, 15 marca.

Z gromadzonych przez cały rok kwiatów, krzewów i ziół dzielne gospodynie tworzyły palmę wielkanocną, z którą pojawią się na wojewódzkich prezentacjach. Na stoiskach promujących gminę Świdnica nie zabraknie także kulinarnych specjałów przygotowanych przez KGW z Bukatowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group