Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Buków: Gminne zawody

Środa, 4 września 2019, 13:34
Autor: red
Buków: Gminne zawody
Fot. UM Żarów
Są zawsze tam, gdzie dzieje się coś złego i ktoś potrzebuje pomocy. Czasami pierwsi na miejscu zdarzenia. Wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. Strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w sobotę, 31 sierpnia rywalizowali na gminnych zawodach strażackich w Bukowie.

Tradycyjnie druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: ćwiczeniach bojowych z wodą oraz sztafecie pożarniczej z przeszkodami. O punkty dla swoich drużyn i najwyższe miejsca na podium walczyło sześć jednostek OSP z Bukowa, Wierzbna, Pożarzyska, Mrowin, Kalna i Żarowa. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Dariusz Budkiewicz, a sędzią głównym był bryg. Jacek Kurczyński.

– Strażacy jak zawsze pokazali swoją sprawność i pełen profesjonalizm. Choć rywalizacja była bardzo zacięta, bo każda drużyna walczyła o najwyższe miejsce na podium, najważniejsza była dobra wspólna zabawa. Zwycięska drużyna OSP Mrowiny z 2018 roku nie oddała tak łatwo tytułu i ponownie wygrała gminne zawody strażackie. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i wszystkim pozostałym jednostkom za udział i wspaniałe emocje – gratulował burmistrz Leszek Michalak.

Swoim drużynom kibicowali także mieszkańcy, a także druhny z jednostek OSP.

– W tym roku wystawiliśmy dwie drużyny dziecięce, którym mocno kibicujemy. Przygotowywaliśmy się intensywnie do zawodów, ale dziś trzymamy kciuki za wszystkich naszych strażaków – mówiła druhna Zuzanna Urbanik.

Puchary i nagrody zawodnikom wręczali burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz Grzegorz Opioła prezes zarządu oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Żarowie.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

W grupie młodziki chłopcy:

I. OSP Pożarzysko

II. OSP Wierzbna I

III. OSP Wierzbna II

IV. OSP Kalno

W grupie młodziki dziewczęta:

I. OSP Kalno

W grupie chłopcy wiek 12-16 lat:

I. OSP Buków

W grupie kobiety:

I. OSP Buków

II. OSP Kalno

W grupie mężczyźni:

I. OSP Mrowiny

II. OSP Buków

III. OSP Kalno

IV. OSP Pożarzysko

V. OSP Wierzbna

VI. OSP Żarów

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group