Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Gniewków po wyborach sołtysa

Niedziela, 8 lutego 2015, 13:03
Aktualizacja: 13:04
Autor: red.
Gniewków: Gniewków po wyborach sołtysa
Fot. UG Dobromierz
Trwają wybory sołeckie w gminie Dobromierz. Kolejnym sołectwem, w którym mieszkańcy decydują o wyborze sołtysa i składzie rady sołeckiej był Gniewków. 5 lutego w Szkole Podstawowej w Gniewkowie dotychczasowy sołtys w formie multimedialnej przedstawił sprawozdania z działalności rady sołeckiej za ubiegłą kadencję. Podkreślił, że wiele udało się wykonać, jednak w dalszym ciągu należy intensywnie pracować dla dobra lokalnego społeczeństwa.

Najważniejszym punktem spotkania były jednak wybory sołtysa i rady sołeckiej. Po ukonstytuowaniu się Komisji Skrutacyjnej i zaproponowaniu kandydatów, rozpoczęto tajne głosowanie. Ustępujący sołtys Paweł Kwiatkowski nie miał kontrkandydata. Mieszkańcy obdarzyli go ponownie swoim zaufaniem i przez kolejne cztery lata będzie przewodzić sołectwu Gniewków.

Natomiast w skład rady weszli: Krystyna Hrankowska, Otylia Sieczka, Adam Kwaśnik, Andrzej Sukiennik i Janusz Zawadzki. Sołtys nie ukrywał zadowolenia z wybranego składu rady i zapewnił o dobrej współpracy.

Urząd gminy Dobromierz podczas zebrania reprezentowali: wójt Jerzy Ulbin, zastępca wójta Edward Krumplewski, wiceprzewodniczący Rady Leszek Sokalski i radny wsi Gniewków Krzysztof Kołodyński. Podczas spotkania mieszkańcy poruszyli również istotne dla nich kwestie, zadawali liczne pytania i wyrazili zadowolenie z wykonanych inwestycji, do których należy zaliczyć przede wszystkim remont dwóch dróg w miejscowości, remont świetlicy wiejskiej oraz termomodernizację szkoły podstawowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group