Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: GOPR–owcy poszukują chętnych do pracy

Wtorek, 1 stycznia 2019, 13:16
Autor: red
REGION: GOPR–owcy poszukują chętnych do pracy
Fot. organizatorzy
Przed nami egzamin wstępny do Grupy Wałbrzysko–Kłodzkiej GOPR.

W dniach 9-10.03.2019 odbędzie się egzamin wstępny na ratowników Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR.

Start egzaminu: 09.03.2019 godz 9.30 przy dyżurce GOPR na ośrodku narciarskim Czarna Góra.

Zakończenie egzaminu: 10.03.2019, godziny popołudniowe

09.03.2019 (sobota)

Część I

Praktyczna jazda na nartach w terenie przygotowanym (wybrane elementy z programu PZN). Jazda na nartach w terenie nie przygotowanym.

Część II

Przejazd z ośrodka Czarna Góra do dyżurki GOPR Miedzygórze (będzie czas i warunki do przebrania się, sprzęt skiturowy zostanie wywieziony z dyżurki do schroniska przez GOPR)

Marsz pieszy z dyżurki GOPR Międzygórze do Schroniska na hali pod Śnieżnikiem (limit minimum-30 minut + wiek, limit może zostać zmieniony ze względu na warunki w górach)

Część III

Test z wiedzy o górach, topografii oraz historii GOPR.

Część IV

Nocne wyjście skiturowe połączone z jazdą terenową w lesie.

10.03.2019 (niedziela)

Część V

Zejście do dyżurki GOPR Miedzygórze na godzinę 10.00

Rozmowa kwalifikacyjna oraz egzamin z topografii W-K GOPR

Ogłoszenie wyników egzaminu.

Wymagany sprzęt:

- na egzamin należy wyposażyć się w kask, gogle, 2 komplety nart (zjazdowe oraz skiturowe z fokami lub co najmniej skiturowe). Osoby nie posiadające nart skiturowych mogą wypożyczyć je w wypożyczalniach Czarna Góra oraz Międzygórze. Dodatkowo należy zabrać plecak z możliwością troczenia nart, czołówkę, (na siktury może być kask skiturowy), kompas, mapę terenu działania, ubiór odpowiedni do intensywnego działania w górach zimą tzn kilka warstw odzieży „na cebulkę” (poza ośrodkiem narciarskim nie polecamy ocieplanych kurtek i spodni narciarskich) buty do chodzenia w głębokim śniegu, kilka par rękawiczek, termos, batony, czekolada.

Ważne:

- na egzamin należy stawić się minimum 15 minut przed rozpoczęciem.

- należy dysponować środkami finansowymi na pokrycie kosztów karnetów za wyciągi, nocleg i wyżywienie w schronisku na hali pod Śnieżnikiem oraz środkiem transportu aby przemieścić się z ośrodka Czarna Góra do Dyżurki w Międzygórzu.

- rezerwacja noclegu i wyżywienia we własnym zakresie.

Egzamin ma na celu zweryfikowanie wysokiego poziomu uczestników. Przystąpienie do egzaminu równa się z oświadczeniem o posiadaniu wymaganych umiejętności co najmniej w stopniu podstawowym i odbywa się na własną odpowiedzialność osoby przystępującej do weryfikacji. Egzamin prowadzony będzie na ośrodku narciarskim oraz w górach zarówno w dzień jak i w nocy bez względu na warunki atmosferyczne. GOPR nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki i ich następstwa. Ubezpieczenie OC NNW we własnym zakresie uczestników.

Po pomyślnym zdaniu egzaminu dokumenty kandydata rozpatrywane są przez Zarząd Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR, a o decyzji kandydat powiadamiany jest pisemnie.

Staż kandydacki trwa minimum dwa lata, podczas którego trzeba wypracować statutowe 120 godzin społecznych rocznie pełniąc dyżury w stacjach ratunkowych oraz przejść obowiązkowe specjalistyczne szkolenie medyczne. Podczas stażu kandydaci mają również do wykonania szereg zadań dodatkowych związanych ze służbą górską. Po ich zaliczeniu kandydat kierowany jest na kurs podstawowy I-go stopnia ratownictwa górskiego. Po pozytywnym zaliczeniu szkolenia oraz na postawie okresu stażu Zarząd Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR podejmuje decyzję o włączeniu kandydata do grona ratowników grupy. Uroczystość mianowania odbywa się w Dniu Ratownika.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group