Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Goście z miasta Romea i Julii

Poniedziałek, 20 września 2010, 13:30
Aktualizacja: Wtorek, 21 września 2010, 6:42
Autor: KO
Świdnica: Goście z miasta Romea i Julii
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dwudziestu jeden młodych Włochów pod opieką dwóch nauczycielek z Liceo Scientifico Angelo Messedaglia w Weronie gości w Świdnicy. Uczniowie mieszkają u polskich kolegów, a nauczycielki – u polskich nauczycielek. To taka przyjazna wymiana ze świdnickim II LO.

Uczniowie świdnickiego liceum we Włoszech już byli – w kwietniu. Wyjechali 12 kwietnia i wrócić mieli po tygodniu samolotem, ale plany pokrzyżowała im chmura pyłu wulkanicznego nad Europą. – Gdy Włosi dowiedzieli się, że zostajemy dzień dłużej, to było święto – śmieje się Urszula Tokarska-Łokić, nauczycielka języka angielskiego. – Wróciliśmy autobusem – dodaje Elżbieta Bodzioch-Zarzycka, która uczy w II LO ojczystej mowy.

Włoską ekipą też opiekują się nauczycielki angielskiego i mowy ojczystej – Giovanni Franzese uczy języka obcego, a Lucia Olini – włoskiego (i łaciny).

Jak było we Włoszech? – Ciekawie, najciekawsze było zwiedzanie Wenecji – odpowiada Dorota Radomska. – I bardzo ciekawe były lekcje w laboratorium, gdy uczyliśmy się robotyki – mówi Magdalena Łabus.

Dziś młodzi Włosi spotkali się z władzami Świdnicy. To było spotkanie w wielu językach. Karol Rogóż po angielsku opowiedział o wizycie partnerów, Edoardo Lanfranchi po włosku powiedział, z czego dumni mogą być mieszkańcy Werony, a Federica Cordioli opowiedziała o swojej szkole.

Włosi przyjechali do Świdnicy w piątek i zostaną do piątku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group