Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Goście z Rosji w Strzegomiu

Niedziela, 24 listopada 2013, 8:57
Aktualizacja: 8:58
Autor: red.
Strzegom: Goście z Rosji w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
W dniach 9–11 listopada w Strzegomiu gościła 3–osobowa delegacja z gminy Wołosowo z obwodu leningradzkiego z Rosji. W skład delegacji wchodziły przedstawicielki zarówno Urzędu Obwodu Leningradzkiego, jak i samorządu lokalnego Regionu Wołosowskiego.

Gośćmi samorządu strzegomskiego były: Swietłana Sidorenko Tichonowna - zastępca dyrektora Departamentu Kształcenia Ogólnego, Uzupełniającego i Profesjonalnego Obwodu Leningradzkiego, Marina Lewczenko Nikołajewna - zastępca szefa Regionu Wołosowskiego Obwodu Leningradzkiego oraz Tatiana Falewa Walentinowna - dyrektor Departamentu Edukacji Regionu Wołosowskiego Obwodu Leningradzkiego.

Samorząd Obwodu Leningradzkiego od dawna współpracuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Obydwa samorządy wyraziły wolę rozszerzenia wzajemnej współpracy o włączenie do niej swoich samorządów lokalnych. Tak też się stało i wolę współpracy wyraziła gmina Wołosowo z obwodu leningradzkiego oraz gmina Strzegom z województwa dolnośląskiego. Pierwsza robocza wizyta przedstawicieli obu gmin odbyła się w Strzegomiu. Podsumowując rozmowy, burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta z zadowoleniem stwierdził, że nasze gminy funkcjonują na podobnych płaszczyznach i wiele je łączy, co w przyszłości będzie miało wpływ na udaną współpracę partnerską. Termin rewizyty przedstawicieli samorządu strzegomskiego ustalono na czerwiec 2014 r. Wstępnie strona rosyjska zaprosiła również kilku zdolnych uczniów do udziału w spotkaniach młodzieżowych, które odbędą się w Wołosowie wiosną 2014 r.

Swietłana Sidorenko Tichonowna, uczestnicząc w poniedziałkowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, była pełna podziwu dla ich przebiegu, zauroczyła ją strzegomska Bazylika oraz radość i serdeczność mieszkańców Strzegomia. Jednak największe wrażenie wywarły na niej strzegomskie dzieci i młodzież, ich patriotyczna postawa i szczerość przeżywania uroczystości. Wola nawiązania partnerskich kontaktów oraz przełamania barier, towarzyszyła całej wizycie delegatek z Rosji w Strzegomiu, była też przyczynkiem do zaproszenia przedstawicieli gminy Strzegom do Wołosowa w przyszłym roku.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group