Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna/Kalno: Gospodynie z Wierzbnej i Kalna zaśpiewały dla Niepodległej

Niedziela, 18 listopada 2018, 15:04
Autor: red
Wierzbna/Kalno: Gospodynie z Wierzbnej i Kalna zaśpiewały dla Niepodległej
Fot. UM Żarów
To była wyjątkowa 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na terenie całej Polski zorganizowane zostały uroczystości przypominające o tym ważnym wydarzeniu. Świętowaliśmy także na terenie naszej gminy, gdzie odbyły się uroczyste akademie i wieczornice patriotyczne oraz odprawiono msze święte w intencji naszej Ojczyzny. Świętowali również mieszkańcy naszych wsi.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kalna i Wierzbnej zaśpiewały dla Niepodległej wspólnie z Radiem Wrocław i właśnie we Wrocławiu reprezentowały naszą gminę podczas uroczystości "Wspólnie Zaśpiewajmy dla Niepodległej".
- Nasze gospodynie z Kalna i Wierzbnej, na zaproszenie Urzędu Wojewódzkiego i Radio Wrocław, przyjechały do Wrocławia, aby wspólnie, głośno i przy akompaniamencie orkiestr i chórów zaśpiewać najpiękniejsze pieśni patriotyczne. Otrzymaliśmy śpiewniki z pieśniami patriotycznymi oraz odznaki, jako dowód naszego udziału w próbie ustanowienia rekordu świata w śpiewaniu dla Niepodległej. Na Placu Wolności zebrały się tysięczne tłumy zespołów z całego województwa, wielkimi owacjami krzyknęliśmy, gdy padły słowa "Witamy Gminę Żarów". To były piękne, radosne, wyśpiewane chwile dla naszych Kół Gospodyń Wiejskich. Po występie zwiedzaliśmy Wrocław, ale największe wrażenie wywarła Panorama Racławicka z pięknym obrazem Bitwy pod Racławicami. Wspólny obiad jeszcze bardziej zintegrował nasze Koła Gospodyń i ze śpiewem na ustach i radością w sercu wieczornym pociągiem powróciliśmy do Żarowa - opowiada Ewa Wołek z Kalna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group