Czytających: 2351

Strzegom: Grali w szachy

Wtorek, 25 lutego 2020, 11:22
Aktualizacja: 11:23
W trakcie ferii zimowych młodzi strzegomscy miłośnicy szachów brali udział w dwóch dużych turniejach szachowych. 8 lutego w Świdnicy odbyły się X Szachowe Mistrzostwa Świdnicy z udziałem blisko 150 uczestników.

W grupie B (zawodnicy do lat 13) zagrało kilku strzegomskich szachistów. W kategorii dziewcząt do lat 11 wysokie 5. miejsce zajęła Gabriella Gołębczyk. Wśród chłopców do lat 11 najlepiej zagrał Artur Ratkowski, który zajął 4. miejsce, 7. miejsce zajął Wojciech Zontek, 12 - Aleksander Stempniewicz, 13 - Szymon Cygan, 17 - Błażej Miszkiewicz, 19 - Nikodem Jagiełło, 20 - Filip Rybka.

W grupie C zagrali kolejni szachiści. W kat. wiekowej do lat 9 17.miejsce zajął Jakub Jedyńczuk oraz 30 - Miłosz Stempniewicz.

W dniach 15-22 lutego br. w Kudowie Zdrój odbył się VIII Turniej Szachowy o Puchar Dolnośląskiego Związku Szachowego z udziałem ponad 100 uczestników. W tych zawodach zagrało czterech młodych strzegomian, którzy w tym czasie przebywali na obozie szachowo-narciarskim. W silniejszej grupie B bardzo dobrze zaprezentował się Artur Ratkowski, zajmując 15. miejsce. Dzięki dobrej grze i wielu wygranym z wyżej notowanymi przeciwnikami Artur zdobył III kategorię szachową - najwyższą jaką obecnie posiadają młodzi szachiści w Strzegomiu. W grupie C zagrały trzy osoby - najwyższe 11. miejsce zajął Bartosz Łubniewski, 13 był Szymon Cygan, a 19 - Michał Krosta.