Niedziela, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 771
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Grant dla Jaworzyny

Sobota, 4 marca 2023, 11:02
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Grant dla Jaworzyny
Fot. UM Jaworzyna Śląska
47 tys. złotych dofinansowania otrzymała gmina Jaworzyna Śląska w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na działania, których celem jest podniesienie poziomu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej.

28 lutego podpisano umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w sprawie realizację przedsięwzięcia grantowego pn.: „Zakup i dostawa sprzętu stanowiącego udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej”, finansowanego w ramach projektu „Dostępny Samorząd – granty”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Celem przedsięwzięcia jest poprawa dostępności pomieszczeń Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami.

W ramach projektu zamontowane zostaną m.in.:

- oznakowania dla osób z niepełnosprawnościami, m.in. taśma antypoślizgowa na schodach,

- urządzenia do obsługi osób słabosłyszących - pętle indukcyjne w biurze obsługi interesanta oraz w sekretariacie,

- dzwonek dla osób niepełnosprawnych, które będą miały problem z poruszaniem się po budynku w celu wezwania pomocy i wsparcia, przed wejściem do budynku urzędu,

- multimedialny infokiosk na parterze w budynku Urzędu Miejskiego, będzie on wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które pozwolą z niego korzystać w nieskomplikowany i wygodny sposób osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, niewidomym, słabowidzącym, niesłyszącym. Infokiosk będzie posiadał monitor oraz klawiaturę posiadającą wypukłe znaki brajlowskie.

Projekt pn. „Dostępny samorząd – granty” jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020, Działanie 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group