Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 631
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Grudniowe turnieje piłki ręcznej

Niedziela, 25 grudnia 2016, 13:37
Aktualizacja: 13:40
Autor: red
Żarów: Grudniowe turnieje piłki ręcznej
Fot. UM Żarów
Zawodnicy klubu sportowego "Głęboka Purpura" rozegrali w grudniu dwa turnieje piłki ręcznej. Dziewczęta rywalizowały w "Mikołajkowym", a chłopcy w "Sylwestrowym".

Pierwsi zagrali chłopcy, którzy reprezentowali następujące podstawówki: Jaworzyna Śląska, Mieczków, Mrowiny, Zastruże i Żarów. Grano systemem "każdy z każdym" 2 x 9'. Zwycięzcami Turnieju zostali młodzi szczypiorniści z SP Mieczków, którzy w decydującym meczu pokonali SP Żarów 7:6. Spotkanie miało dramatyczny przebieg; po pierwszej połowie chłopcy z Mieczkowa prowadzili 6:2. Był to efekt zlekceważenia rywali, a podjęty po przerwie "pościg" pozwolił zawodnikom z Żarowa tylko na dojście do bramki kontaktowej. Na trzecim miejscu ulokowali się uczniowie z SP Jaworzyna Śląska. W meczu "małych szkół" lepsi okazali się chłopcy z SP Zastruże, którzy pokonali kolegów z SP Mrowiny 2:1 (0 : 0); bramki Emil Bekas dla Zastruża i Mateusz Chromy dla Mrowin. Królem Strzelców", z 21 golami, został Michał Charytanowicz z SP Jaworzyna Śl.; kolejne miejsca zajęli Jakub Czuber z SP Mieczków - 19 bramek oraz Dawid Bogacki z Żarowa i Mateusz Pawlik z Mieczkowa, którzy zdobyli po 10 bramek. Najlepszym bramkarzem został Sidi Wójcik z SP Mrowiny, a zawodnikiem Jakub Czuber z SP Mieczków.

Zwycięzcy wystąpili w następującym składzie: Jakub Czuber (19 goli), Szymon Kunawa, Dawid Olbracht, Kamil Olejnik, Michał Orzechowski (2), Mateusz Pawlik (10), Karol Wojajczyk, Oliwer Zaguła (1) i Stanisław Zybna

Dzień później w rywalizacji dziewcząt zmierzyły się podstawówki z Jaworzyny Śląskiej, Mieczkowa, Mrowin i Żarowa. Grano 2 x 10 min. w systemie "każdy z każdym". Decydująca okazała się gra Jaworzyny z Żarowem, w której zwyciężyli goście 5:3 (3 : 2). Być może wynik meczu byłby inny, gdyby "Żarów" zagrał z "Jaworzyną" nie pierwszy mecz lecz drugi bądź trzeci; to jednak nie zmniejsza Ich sukcesu. Miejsce trzecie zajęły zawodniczki z Mieczkowa.

Zwycięska drużyna wystąpiła w następującym składzie: Wiktoria Barnak, Małgorzata Brońska, Aleksandra Cichocka, Katarzyna Hajduk (7 bramek), Maja Łomańska, Kinga Mentel, Agata Papież (2), Marta Więckaw i Jula Wojtal (13). Królem Strzelców została Jula Wojtal z SP Jaworzyna Śl., która rzuciła 13 bramek. Kolejne miejsca zajęły: Aleksandra Porabik z SP Żarów (10 bramek) oraz Marta Więcław (Jaworzyna) i Angelika Młynarczyk (Mieczków), które uzyskały po 7 goli. O swoistym pechu mogą mówić Aleksandra Porabik i Zuzanna Wróbel (obie z SP Żarów), którym piłka, po "atomowych" rzutach, kilkakrotnie odbijała się od krawędzi poprzeczki lub od dwóch słupków i albo spadała tuż przed linią bramkową lub wypadała w pole.

Turnieje zorganizował UKS "Głęboka Purpura" przy współpracy żarowskiego gimnazjum. Piotrowi Jaskólskiemu pomagał Mariusz Kozakow z Żarowa. Stolik sędziowski obsługiwały uczennice naszego gimnazjum Natalia Piotrowska i Martyna Wichot.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group