Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 641
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Gruntkowska, Grzegorzewicz, Markiewicz i Murdzek kandydatami Wspólnoty

Piątek, 25 czerwca 2010, 14:59
Aktualizacja: 15:00
Autor: red.
powiat świdnicki: Gruntkowska, Grzegorzewicz, Markiewicz i Murdzek kandydatami Wspólnoty
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej przedstawia swoich kandydatów na szefów gmin w naszym powiecie. Będą to urzędujący włodarze Żarowa, Jaworzyny Śląskiej, Strzegomia i Świdnicy, a także pretendujący do tego miana Władysław Gołębiowski (startujący na wójta Marcinowic) i Jerzy Ulbin (startujący na wójta Dobromierza). Swoje komitety stworzą Teresa Mazurek i Bogdan Kożuchowicz.

Oświadczenie w związku z jesiennymi wyborami samorządowymi otrzymaliśmy od przewodniczącego Tadeusza Grabowskiego. Brzmi ono:

Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej podjęło najważniejsze decyzje dotyczące jesiennych wyborów samorządowych.

Wysoko oceniając pracę naszych przedstawicieli we władzach samorządowych powiatu świdnickiego ostatnich dwóch kadencji, postanowiliśmy, podobnie jak osiem i cztery lata temu, zgłosić w każdym okręgu kandydatów z listy Wspólnoty Samorządowej w wyborach do Rady Powiatu.

Uznajemy, że największe znaczenie dla wizerunku Wspólnoty Samorządowej i realnej możliwości wpływania na rozwój wszystkich gmin Powiatu Świdnickiego ma ponowny wybór Wojciecha Murdzka na prezydenta Świdnicy, Lilli Gruntkowskiej na burmistrza Żarowa, Lecha Markiewicza na burmistrza Strzegomia i Grzegorza Grzegorzewicza na burmistrza Jaworzyny Śląskiej.

Wspólnota Samorządowa, działając na terenie całego powiatu, uznaje odmienności uwarunkowań działania swoich kół w poszczególnych gminach. Biorąc to pod uwagę, zdecydowaliśmy o naszym zaangażowaniu w tworzenie lokalnych komitetów wyborczych w sposób służący uzyskaniu możliwie najlepszych wyników w wyborach na prezydenta, burmistrzów i wójtów oraz do rad miast i gmin. Dlatego w pełni akceptujemy zamiar Bogdana Kożuchowicza, burmistrza Świebodzic oraz Teresy Mazurek, wójt gminy Świdnica utworzenia własnych komitetów wyborców. Stowarzyszenie nasze, w ramach posiadanych możliwości, wspierać będzie ich przedsięwzięcia promocyjne oraz pomagać w koordynacji programów pracy na przyszłą kadencję w ramach wspólnej strategii działania dla całego powiatu.

Wielkie nadzieje wiążemy z wyborami w gminie Marcinowice i Dobromierz, w których Wspólnota Samorządowa w mijającej kadencji nie sprawowała władzy. Jesteśmy przekonani, że Władysław Gołębiowski – samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem, obecnie wiceprzewodniczący Rady Powiatu oraz Jerzy Ulbin, szanowany były sołtys wsi Dzierzków (obecnie wiceprezes w firmie Agroma sp. z o.o. w Jaworze), któremu bardzo niewiele zabrakło do zwycięstwa w poprzednich wyborach samorządowych, są bardzo dobrymi kandydatami na wójtów Marcinowic i Dobromierza. Ufamy, że współdziałając z kandydatami na radnych w swoich gminach w ramach komitetu Wspólnoty Samorządowej, przeprowadzą skuteczną kampanię wyborczą i uzyskają poparcie obywateli.

Jesteśmy przekonani, że kandydaci Wspólnoty Samorządowej w jesiennych wyborach zintegrują mieszkańców wokół celów ważnych dla naszych społeczności. W trakcie kampanii wyborczej przedstawimy mieszkańcom do akceptacji programy działania, których realizacja będzie odpowiedzią na realne potrzeby obywateli. Przekonywać będziemy do oddania głosu na osoby, które w przypadku zwycięstwa konsekwentnie dążyć będą do wspólnie zaakceptowanych celów. Liczymy na poparcie społeczne i dobry rezultat wyborczy.

Zarząd Stowarzyszenia
Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group