Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Gryfiada już jutro

Czwartek, 2 czerwca 2016, 16:13
Aktualizacja: 16:14
Autor: red
Świdnica: Gryfiada już jutro
Fot. red
Po raz kolejny ulicami Świdnicy przejdzie kolorowa parada dzieci. Na chwilę znów przeniesiemy się do czasu legend i mało znanej, a niezwykle ciekawej historii miasta. Czym zaskoczy nas tym razem wyobraźnia młodych twórców? Będą smoki, księżniczki, alchemicy?

Tegoroczna Gryfiada, która odbędzie się już jutro 3 czerwca, to już czwarta edycja. Impreza obejmuje przemarsz zgłoszonych grup wyznaczoną trasą oraz prezentacje sceniczne w Rynku. Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, organizator przedsięwzięcia, zaprasza do udziału dzieci i młodzież ze Świdnickich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Celem „Świdnickiej Gryfiady” jest prezentacja artystyczna dzieci i młodzieży na forum miasta w ramach kontynuacji projektu „Świdnicki Gryf – Trutnowski Smok” realizowanego przez Urząd Miasta w Świdnicy z udziałem miasta Trutnov – informuje Zbigniew Curyl, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Przypomnijmy, że jury przyznawać będzie punkty za paradę i za program artystyczny. W ramach parady punkty będzie można zdobyć za stylizację strojów dzieci i nauczycieli wcielających się w postacie ze świdnickich legend i historii miasta, inwencję artystyczną oraz ogólny wyraz artystyczny.

Natomiast 5-minutowe prezentacje weryfikowane będą pod kątem przyjętej tematyki, dramaturgii i środków wyrazu artystycznego.
Najlepsi otrzymają Puchar Prezydenta Miasta Świdnicy. Przewidziano również nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Świdnicy.
Świdnicka Gryfiada” odbędzie się dnia 3 czerwca 2016 roku. Zbiórka na Pl. Jana Pawła II. Godz. 10:00 wymarsz korowodu ulicą Długą, Kazimierza Pułaskiego, Rynek. Scena przy bocznym wejściu Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group