Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 879
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Grzegorz Grzyb prowadzi po sobotniej rywalizacji

Niedziela, 26 kwietnia 2015, 7:19
Aktualizacja: 13:21
Autor: red.
Świdnica: Grzegorz Grzyb prowadzi po sobotniej rywalizacji
Fot. użyczone
Rozpoczął się 43. Rajd Świdnicki–KRAUSE pierwsza runda LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Punktualnie o godzinie 14.00 nastąpił uroczysty start zawodów, a ceremonia z udziałem władz miasta, regionu i gości odbyła się tradycyjnie na Rynku w Świdnicy.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia 43. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE przedstawiono działania promocyjne mające na celu zwiększenie popularności LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Współpraca z TVP Sport, Wirtualną Polską, Przeglądem Sportowym i magazynem WRC należą do tych działań.

W sezonie 2015, na zawodników LOTOS RSMP będzie czekać nowa nagroda. Wszyscy zawodnicy będą walczyć o Puchar Przeglądu Sportowego. Już na 43. Rajdzie Świdnickim-KRAUSE odbędzie się pierwszy odcinek specjalny liczony do klasyfikacji Pucharu Przeglądu Sportowego. To, który odcinek specjalny Rajdu będzie brał udział w tej klasyfikacji rozstrzygnie się podczas Ceremonii Startu każdej z rund w drodze losowania.

Załoga, która wygra największą ilość tych odcinków w trakcie całego cyklu otrzyma na koniec sezonu Puchar Przeglądu Sportowego oraz nagrodę o której więcej już niebawem.

Wśród dodatkowych atrakcji, które na pewno ucieszą zwycięską załogę będzie ekskluzywny wywiad na łamach gazety, publikowany również w internecie.

Podczas Ceremonii Startu w Świdnicy wylosowany został odcinek Specjalny nr 3 „Rościszów-Walim”,

Tuż po uroczystości Startu załogi udały się na pierwszą pętlę podczas której miały do pokonania dwa odcinki specjalne. Na OS 1 najlepszym czasem popisał się Łukasz Habaj z Piotrem Wosiem. Niestety załoga Forda Fiesty R5 podczas kolejnego odcinka opuściła drogę, a powrót na trasę zajął jej ponad 8 minut i kosztował ogromny spadek w klasyfikacji generalnej Rajdu. Liderem po pierwszym etapie i czterech odcinkach specjalnych został Grzegorz Grzyb z Robertem Hundlą (Ford Fiesta R5). Na drugiej pozycji znajduje się Filip Nivette Kamilem Hellerem (Ford Fiesta R5), trzeci jest Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim (Ford Fiesta R5). Czwarty w 43. Rajdzie Świdnickim-KRAUSE po pierwszym etapie jest Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym (Ford Fiesta R5). Maciej Oleksowicz z Michałem Kuśnierzem znajdują się na piątej pozycji i startują również Fordem Fiestą R5.

Trzeci odcinek specjalny wylosowany podczas Ceremonii Startu jako biorący udział w klasyfikacji Pucharu Przeglądu Sportowego padł łupem Filipa Nivetta i Kamila Hellera.

W niedzielę 26 kwietnia 2015 nastąpi start do drugiego etapu 43. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Pierwsza załoga wyruszy do rywalizacji na odcinku specjalnym nr 5 Kamionki-Jawornik już o 9.00.

Zapraszamy na stronę internetową Rajdu, na której można znaleźć najważniejsze informacje dotyczące zawodów, szczegółowe mapy Rajdu a także wyniki www.rajdkrause.pl


Zapraszamy na oficjalny profil 43. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE na portalu Facebook:
https://www.facebook.com/rajdswidnickiKRAUSE


Oficjalna filmowa zapowiedź 43. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE:

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group