Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 624
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Gwiazdy sportu po raz drugi w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy

Piątek, 16 stycznia 2015, 13:53
Aktualizacja: 13:57
Autor: red.
Świdnica: Gwiazdy sportu po raz  drugi w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy
Fot. użyczone
Od kilku lat w polskich mediach głośno mówi się i czyta o niechęci młodych ludzi do uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego. Media biją na alarm, bo nasza młodzież coraz więcej czasu spędza w domach przed komputerem, nad tabletem czy komórką. Takiego problemu nie mają jednak uczniowie z klas sportowych z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy. Dlaczego? Może dlatego, że w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy wszyscy wiedzą, że sport to nie tylko pasja, ale również środek do osiągania własnych celów.

Aby wszystkim młodym ludziom pokazać, że sport otwiera wiele drzwi w życiu człowieka, w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy przy ulicy Saperów 27a (obok ZUS-u) odbędzie się II Międzypokoleniowe Forum Lokalnych Sportowców pod hasłem „Mój sport, moja pasja”, na które zapraszają 13 lutego 2015 roku w godz. 9.00 – 14.00 Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi, Urząd Miasta w Świdnicy i świdnickie kluby sportowe: ŚKPR, MKS, UKS „Dekoria” i Polonia-Stal Świdnica. W tym dniu wszyscy młodzi sportowcy, uczniowie gimnazjum, szkół podstawowych oraz każdy zainteresowany świdniczanin będą mogli się spotkać i porozmawiać ze znanymi na Dolnym Śląsku i niejednokrotnie w całym świecie sportowym zawodnikami. Będzie to również nie lad gratka dla łowców autografów. Imprezę objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Do gimnazjum przyjadą: Piotr Betlej, Michał Bębenek, Michał Bovrowski, Daniel Bukowy, Jerzy Brzostowski, Elżbieta Gaszyńska, Kamil Halicki, Łukasz Halicki, Ryszard Halicki, Remigiusz Jezierski, Mariusz Kuc, Jarosław Lato, Piotr Łuszyński, Renata Mauer – Różańska, Tomasz Pałamarz, Paweł Sawicki, Magdalena Sadowska, Piotr Snopczyński, Bartosz Szubart, Dorota Świeniewicz oraz uczniowie i absolwenci Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie w Świdnicy. Z pewnością każdy słyszał te nazwiska! To przecież oni udowodnili, że sport, który zaczyna się już w szkole, może stać się ścieżką prowadzącą do realizacji marzeń.

W programie forum przewidziano wiele form i atrakcji dla każdego. Organizatorzy zapraszają m. in. na spotkanie z dietetykiem i lekarzem medycyny sportowej oraz na warsztaty z gwiazdami sportu. Odbędzie się również „Kwadratowy stół sportowy”, czyli debata z zaproszonymi gośćmi nt. roli i rangi lekcji wychowania fizycznego oraz otwarty trening z uczniami gimnazjum - piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka nożna. Zostanie także rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Mój sport, moja pasja”, do udziału którego zostali zaproszeni wszyscy uczniowie świdnickich i gminnych szkól podstawowych.

Na koniec dyrektor Gimnazjum nr 3 nada tytuł „Przyjaciela Szkoły” tym sportowcom i organizatorom, którzy systematycznie wspierają działania szkoły w udowadnianiu, że sport to wielka radość i satysfakcja, a czasami sposób na całe życie.

Więcej informacji nt. II Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców będzie można znaleźć na plakatach i ulotkach oraz stronie internetowej szkoły www.g3.swidnica.pl. Organizatorzy już dziś serdecznie zapraszają do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group