Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 430
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Halina Szymiec–Raczyńska krytykuje ustawę Solidarnej Polski

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 18 października 2012, 17:10
Aktualizacja: 17:11
Autor: PAW – walbrzyszek.com
Fot. PAW
Dziś z dziennikarzami lokalnych mediów spotkała się posłanka Halina Szymiec–Raczyńska z Ruchu Palikota. Tematem spotkania było odrzucenie projektu ustawy Ruchu Palikota o świadomym rodzicielstwie i skierowaniu do dalszych prac projektu Solidarnej Polski.

Nie jest moją intencją bezrefleksyjna obrona aborcji – mówi Halina Szymiec-Raczyńska. – Jako ginekolog-położna, doświadczam sytuacji, których wielopłaszczyznowość nie pozwala mi na ferowanie wyroków z lekkością właściwą większej części parlamentarzystów.

Ruch Palikota w swoim projekcie ustawy proponował m.in. zwiększoną edukację seksualną w szkołach w wymiarze minimum jednej godziny lekcyjnej tygodniowo, czy też refundację antykoncepcji.
- By podziemie aborcyjne się nie rozrastało orężem w tej walce nie może być tylko kodeks karny, ale również edukacja – uważa Halina Szymiec-Raczyńska.

Halina Szymiec-Raczyńska zaprezentowała również „listę wałbrzyskich talibów”, na której znaleźli się posłowie Ziemi Wałbrzyskiej, którzy poparli projekt Solidarnej Polski zabraniający przerywać ciążę w przypadkach, gdy płód jest upośledzony. Na tej liście znaleźli się: Anna Zalewska z Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Dąbrowski z Solidarnej Polski oraz Tomasz Smolarz z Platformy Obywatelskiej.

Według posłanki Ruchu Palikota, projekt ustawy Solidarnej Polski jest szkodliwy dla kobiet.
- Lekarze boją się podejmować trudnych decyzji. Nie zlecają żadnych badań w obawie o uszkodzenie płodu, a często efekty zaniechania przeprowadzenia takich badań powodują opłakane skutki, bowiem cierpią rodzice i ich dzieci, a kobiety niejednokrotnie pozostają same, bez wsparcia partnera i Państwa – mówi Halina Szymiec-Raczyńska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~pilny uczeń 18-10-2012 21:12
w szkole pisać nie umieją, jeszcze im edukacja sexualna potrzebna.Pani pierwszą lekcję poprowadzi i pokaże na moim koledze jak założyć gumkę,on się już zgodził :)
~patapik 18-10-2012 21:30
Nie "płodu" tylko dziecka! Pani "ginekolog" bezczelnie lobbuje swoje dla kasiory mając gdzieś czyjeś życie! Gdzie pani sumienie i gdzie "primum non nocere"!!!!
~patapik 18-10-2012 21:42
Nie "płodu" tylko dziecka! Pani "ginekolog" bezczelnie lobbuje swoje dla kasiory mając gdzieś czyjeś życie! Gdzie pani sumienie i gdzie "primum non nocere"!!!!
~- 19-10-2012 0:17
Proszę nie mówić Pani Doktor, że niełatwo Pani ferować wyroki. Jak widać bardzo łatwo. Czy aborcja to nie jest wyrok? I to na niewiniątkach. Przy okazji - bardzo dobrze, że zaprezentowała Pani tych którzy się temu sprzeciwiają. Edukacja - owszem, popiera ją przecież każdy, ale bezpośrednie przełożenie jej braku na zalegalizowanie aborcji "na żądanie", to nadużycie Pani Doktor! I mam wrażenie, że manipulacja. Od lekarza wymaga się przecież aby przede wszystkim, jeśli nie może pomóc, to nie szkodził.
~karras 19-10-2012 1:04
Talibowie mordują. To chyba Pani Poseł jest z Talibanu? Aborcja jest zabójstwem i tyle. Jak można obrońców życia nazywać mordercami?!!!! i mówią to Ci, co chca pozwolić na bezkarne zabijanie! Świat zwariował. Ci, którzy prześladują inaczej myślących mówią, że walczą o telerancję. Nikt, kto ma inne zdanie tolerancyjny według nich nie jest. Żenada
~Oburzona 19-10-2012 18:25
Czy któryś z przedmówców urodził i opiekuje się dzieckiem upośledzonym ? Raczej nie widać to po wypowiedziach waszych , nikt z was nie zadał sobie pytania co przezywają kobiety gdy są zmuszone do urodzenia dziecka skazanego na wegetację , ból i stres .Polskie prawo bardzo ale to bardzo oszczędza na chorych obciążając rodziców a w szczególności matki bo to one ciągną ten wóz i walczą o każdy dzień .Nie życzę wam źle ale zrozumcie że czasami ma się dość gdy nie można pomóc i patrzy się na cierpienie swojego dziecka .Ma się dość głupich gadek polityków że pieniędzy brak a my musimy kupić odżywki , pampersy , leki a dostajemy aż 600 zł miesięcznie jałmużny ! Ja żałuję że nie zdecydowałam się na zabieg może sumienie by mnie gryzło ale dziecko by nie cierpiało bo nie ma leku i szans !
~ 20-10-2012 11:24
Ta baba kompromituje się jako poseł. Zabijanie kogoś tylko dlatego, że ma np. zespół downa to eugenika. Niech odwiedzi fundację Anny Dymnej to zobaczy jakich dzieciaków chce pozbawić życia. Wstyd i hańba ale w końcu to palikociara z cyrku palikota.
~ 21-10-2012 11:17
to spytaj swoje dziecko czy hcialo by zyc czy nie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group