Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Hiena cmentarna, 30–latek okradał nagrobki

Środa, 19 marca 2014, 13:16
Aktualizacja: 13:21
Autor: red.
Świdnica: Hiena cmentarna, 30–latek okradał nagrobki
Fot. archiwum
Do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 30–letniemu mieszkańcowi powiatu świdnickiego za ograbiane grobów. Straty na szkodę właścicieli wyniosły 15 tysięcy złotych. 30–latek na swoim koncie ma także inne przestępstwa kradzież silnika elektrycznego oraz kradzież napowietrznej linii telekomunikacyjnej na szkodę PKP.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc czynności dotyczące kradzieży elementów ozdobnych z nagrobków ustalili i zatrzymali 30-letniego mężczyznę mieszkańca powiatu świdnickiego. W marcu bieżącego roku zatrzymany dokonał kradzieży napisówek i krzyży z nagrobków. Ograbiając 6 nagrobków i niszcząc płyty nagrobne spowodował straty wartości 15 tysięcy złotych. Za skradzione napisówki i elementy ozdobne nagrobków otrzymał 600 złotych. Jak zeznał nie zna mężczyzny, któremu sprzedał skradzione przedmioty.

W trakcie czynności prowadzonych z zatrzymanym przyznał się on także do kradzieży silnika elektrycznego z gospodarstwa rolnego znajdującego się na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Straty poniesione przez właściciela wyniosły 3 tysiące złotych. Skradziony silnik sprzedał za kwotę 50 złotych. Nie pogardził napowietrzną linią telekomunikacyjną, gdzie straty na szkodę PKP wyniosły 800 złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za przestępstwa, których się dopuścił może mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group