Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Historyczna inwestycja wpisana do WPF

Wtorek, 27 lutego 2018, 9:09
Aktualizacja: 13:10
Autor: red
Świebodzice: Historyczna inwestycja wpisana do WPF
Fot. red
Do Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Świebodzice – czyli strategicznego dokumentu, stanowiącego podstawę rozwoju samorządów, wprowadzono nową inwestycję, którą można chyba nazwać historyczną dla gminy.

To realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego Dom Złotego Wieku – placówka całodobowej opieki nad osobami starszymi.
- Plan realizacji obejmuje lata 2018-2038. Gmina Świebodzice przystąpiła do przeprowadzenia postępowania w celu wyboru partnera prywatnego do wspólnej realizacji przedsięwzięcia dotyczącego przebudowy i nadbudowy budynku przy ul. Rekreacyjnej 2 w Świebodzicach, z przeznaczeniem na Dom Złotego Wieku- mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Formuła PPP to jedno z narzędzi do realizacji zadań publicznych, polegających na współpracy podmiotu publicznego i partnera prywatnego przy ich realizacji.

Gmina Świebodzice chce doprowadzić do zawarcia umowy z ewentualnym partnerem prywatnym, który zaprojektuje, przebuduje i sfinansuję inwestycję i będzie nim zarządzał, czyli przejmie ryzyka budowy i dostępności. Natomiast samorząd przejmie na siebie zapewnienie pełnej obsady pensjonariuszy – czyli przejmie ryzyko popytu. Jest to kluczowa sprawa, ponieważ przy takim podziale ryzyk, wydatki związane z tym przedsięwzięciem nie są wliczane do wskaźników zadłużenia gminy.

Przedsięwzięcie jest przewidziane na 20 lat - 2 lata proces inwestycyjny, a 18 zarządzanie obiektem w celu świadczenia usług. Szacowana wartość opłaty za dostępność w tej formule to 59 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group