Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Historyczny dzień dla Świdnicy – odwiedzają nas szwedzcy monarchowie

Wiadomości: Świdnica/Wrocław
Piątek, 6 maja 2011, 7:00
Aktualizacja: 13:30
Autor: KO
Uroczysty obiad wydany przez parę prezydencką na cześć króla Karola XVI Gustawa i królowej Sylwii. Dziś państwo Komorowscy już nie towarzyszą parze królewskiej.
Fot. prezydent.pl
Od środy na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wizytę państwową w Polsce składają IKM Król Karol XVI Gustaw i Królowa Sylwia. Dziś ostatni – dolnośląski – dzień wizyty. Koronowanym głowom towarzyszą cztery pary: wojewoda Aleksander Marek Skorupa z żoną, marszałek Rafał Jurkowlaniec z żoną, prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek z żoną oraz pastor Kościoła Pokoju w Świdnicy Waldemar Pytel z żoną.

Zobacz video o przygotowaniach do wizyty pary królewskiej – rozmawiamy z Annette Murdzek i Bożeną Pytel - Świdniczanki u boku królewskiej pary.

Dziś jednym z punktów wizyty w naszym województwie króla Karola XVI Gustawa i jego żony, królowej Sylwii będzie budowana właśnie Autostradowa Obwodnica Wrocławia. Król będzie także uczestniczył w seminarium dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które odbędzie się w hotelu Sofitel we Wrocławiu. Natomiast królowa w tym czasie odwiedzi Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu przy ul. Bujwida. O godz. 12.00 para królewska spotka się z marszałkiem Rafałem Jurkowlańcem w Ratuszu. W spotkaniu uczestniczyć będą także prezydent Wrocławia i Wojewoda Dolnośląski. Zaplanowano także wizytę w zakładach Volvo. Po południu szwedzcy monarchowie zwiedzą Kościół Pokoju w Świdnicy, budowlę wpisaną na światową listę zabytków UNESCO oraz świdnickie Centrum Przyjaźni Dziecięcej „Dom Serca”. Na zakończenie wizyty na Dolnym Śląsku, o godz. 16.55, para królewska wysłucha w tej największej drewnianej świątyni, w parafii ewangelicko-augsburskiej Św. Trójcy, koncertu pt. „Podróż Krystyny” o polsko-szwedzkiej tematyce historycznej.

Program wizyty na Dolnym Śląsku
* godz. 10.10 - ceremonia powitania JKM Karola XVI Gustawa Króla Szwecji i Małżonki na lotnisku we Wrocławiu
* godz. 10.40 - zwiedzanie stadionu i obwodnicy Wrocławia
* godz. 11.30 - udział JKM Karola XVI Gustawa Króla Szwecji w Seminarium nt. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Hotel Sofitel
* godz. 12.00 - spacer JKM Karola XVI Gustawa Króla Szwecji w towarzystwie Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i Wojewody Dolnośląskiego Aleksandra Marka Skorupy po Rynku do budynku Starego Ratusza
* godz. 12.15 - spotkanie JKM Karola XVI Gustawa Króla Szwecji i Małżonki z Wojewodą Dolnośląskim, Prezydentem Wrocławia oraz Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego
* godz. 14.25 - wizyta JKM Karola XVI Gustawa Króla Szwecji i Małżonki w fabryce Volvo
* godz. 16.30 - wizyta JKM Karola XVI Gustawa Króla Szwecji i Małżonki w ośrodku opiekuńczym „Dom Serca”, Świdnica
* godz. 16.50 - wysłuchanie przez JKM Karola XVI Gustawa Króla Szwecji i Małżonkę koncertu pt. „Podróż Krystyny” - Kościół Pokoju, Świdnica.

***
Zobacz także:

* Zakaz parkowania na ul. Kościelnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 6-05-2011 8:21
Świdniczko a wiesz może jakie drogi będą zablokowane w związku z tą wizytą?
~ 6-05-2011 8:25
tylko * Zakaz parkowania na ul. Kościelnej.
~ 6-05-2011 10:58
Tak Polen! i po 2 dychy na zakupy do IKEA ha ha
~ 6-05-2011 12:38
Tack Polen, Dziękujemy Polsko! Danke schon! Niech wszyscy na nas zarabiają, pewnie. Nie trzeba wojny, aby z nas zrobili murzynów!
~świdniczanin 6-05-2011 15:19
Wszyscy Świdniccy złodzieje już zacierają łapy żeby okraść monarchistów
~ 6-05-2011 21:13
Nie trzeba potopu szwedzkiego, aby nas wykorzystali. Byli już Niemcy, teraz Szwedzi, potem przyjdzie kolej na następne nacje, ktore będą żerować na naszym narodzie. Widzieliście te biedne dzieci trzymające szwedzkie chorągiewki w rękach przed wejściem na Plac Pokoju? Taką rolę nam zostawiają i naszym dzieciom. My mamy jeszcze, jak te małpy, wiwatować i cieszyć się czymś, co w niczym nie zmienia naszej sytuacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group