Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1347
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gogołów: Holenderskim szlakiem

Sobota, 3 października 2020, 7:07
Aktualizacja: 11:11
Autor: red
Gogołów: Holenderskim szlakiem
Fot. Gmina Świdnica
11 radnych Rady Gminy Świdnica postanowiło wspólnie odkryć jeden z dziewięciu questów w gminie Świdnica. W tym celu udali się do Gogołowa i podążali szlakiem holenderskiego wiatraka.

Czym są QUESTY? To gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów. Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Do zabawy wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja mobilna Questy – Wyprawy Odkrywców.

Czytając wierszowane wskazówki, uczestnicy podążali questem poznając sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców za każdym razem czeka „skarb”, a w nim pieczątka, której odbicie potwierdza przebycie trasy. Quest szlakiem holenderskiego wiatraka przedstawia historię Gogołowa i jego największe atrakcje, a w szczególności wzorcowo odrestaurowany, zabytkowy młyn holenderski. Na trasie można było zobaczyć piękne widoki na Ślężę oraz okolicę, których w gminie Świdnica nie brakuje.

Swoje gry terenowe mają już opracowane sołectwa: Gogołów, Makowice, Boleścin, Grodziszcze, Bystrzycy Górna, Lubachów, Lutomia Górna, Burkatów i Pogorzała. Pełna ich lista dostępna jest na https://questy.com.pl/#grupa-gmina-swidnica

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group