Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1067
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Honorowy obywatel

Piątek, 2 czerwca 2023, 17:50
Autor: red
Gmina Dobromierz: Honorowy obywatel
Fot. UG Dobromierz
Edward Hałdaś – Honorowym Obywatelem Gminy Dobromierz.

Za szczególnie trwały i niepowtarzalny wkład w rozwój Gminy Dobromierz na wniosek przewodniczącego Rady Piotra Ruska i radnego Dobromierza Tomasza Grynaszko w dniu 30 maja 2023 roku Rada Gminy Dobromierz nadała panu Edwardowi Hałdasiowi tytuł Honorowego Obywatela Gminy Dobromierz.

Pan Edward Hałdaś - pasjonat i badacz historii od 1991 roku jest właścicielem wieży widokowej w Dobromierzu. Wykorzystując własne środki finansowe dba o utrzymanie obiektu, remontuje go i udostępnia turystom. Wieża cieszy się dużym zainteresowaniem i stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska.

W 2018 roku został odznaczony srebrną odznaką ,,Za opiekę nad zabytkiem”, nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego.

Od lat prowadzi poszukiwania materiałów historycznych na giełdach w kraju i za granicą oraz w archiwach państwowych. Uczestniczył w pracach nad odtworzeniem herbu Dobromierza wraz z historią jego powstania oraz uruchomieniem zegara na ratuszu w Dobromierzu.

Jako honorowy członek jury wspiera organizację konkursu wiedzy o Gminie Dobromierz.

Jest cenionym i szanowanym mieszkańcem gminy. Jego wiedza wielokrotnie była pomocna przy organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Zawsze chętnie i z dużym zaangażowaniem służy pomocą i wsparciem przy opracowaniu publikacji historycznych o Gminie Dobromierz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group