Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Honorowy Obywatel Strzegomia ma 97 lat

Czwartek, 6 czerwca 2013, 9:04
Autor: red.
Strzegom: Honorowy Obywatel Strzegomia ma 97 lat
Fot. UM Strzegom
Pan Edward Forski jest najstarszym Honorowym Obywatelem Strzegomia. Ten zaszczytny tytuł otrzymał w roku 2006. 4 czerwca br. jubilat obchodził swoje 97 urodziny. Z tej okazji władze samorządowe gminy w osobach Zbigniewa Suchyty i Tadeusza Wasyliszyna odwiedziły pana Edwarda Forskiego, składając serdeczne życzenia i gratulacje.

Warto podkreślić fakt, że pan Edward Forski będąc w wieku 97 lat nadal opracowuje i przygotowuje utwory organowe i chóralne, które wraz z chórem parafialnym realizuje podczas uroczystości kościelnych oraz na wielu koncertach na terenie gminy, województwa i kraju.

Od ponad 60 lat związany jest z kościołem parafialnym w Strzegomiu, jako organista i chórmistrz chóru parafialnego "Świętej Cecylii" w Strzegomiu. Prowadzony, od 1952 roku, przez pana Edwarda Forskiego chór parafialny nierozłącznie związany jest z Jego osobą. Jako świadek i towarzysz najważniejszych momentów życia kilku pokoleń strzegomian, a także nauczyciel i przewodnik po krainie harmonii dźwięków, zyskał uznanie i wdzięczność społeczności lokalnej, władz kościelnych, samorządowych i krajowych.

(Wioletta Urban Naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Promocji)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group