Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Hospicjum pomaga mieszkańcom

Środa, 4 marca 2015, 9:12
Aktualizacja: 12:15
Autor: red.
Żarów: Hospicjum pomaga mieszkańcom
Fot. UM Żarów
Pod ich opieką rocznie jest ponad 200 pacjentów. Pielęgniarki codziennie pokonują nawet kilkadziesiąt kilometrów, aby otoczyć chorych fachową opieką, a ich rodziny wsparciem. Odwiedzają również chorych mieszkańców w gminie Żarów, bo świdnickie Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" opiekuje się mieszkańcami na terenie całego powiatu świdnickiego.

Wśród nich są także Żarowianie. - Pieniądze, które w ramach umowy otrzymujemy z gminy Żarów będą służyły przede wszystkim chorym, którymi się opiekujemy. Będą przekazane na środki medyczne, wynagrodzenia pielęgniarek i lekarzy. Opiekujemy się chorymi w terminalnej fazie choroby nowotworowej. Udostępniamy naszym pacjentom środki, którą pozwolą im na godne umieranie. Mamy fachowy i przeszkolony personel medyczny. Chorzy objęci zostają nie tylko opieką lekarską i pielęgniarską, ale również psychologiczną - wyjaśnia Dariusz Pawliński prezes hospicjum w Świdnicy.

Przez wiele lat takie usługi na rzecz mieszkańców gminy Żarów świadczyło Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Żarowie. Na czele organizacji stała Genowefa Błaszczyk, do której zawsze i w każdej ważnej potrzebie można było zwrócić się o pomoc. Od ponad roku mieszkańcy mogą liczyć na profesjonalną pomoc lekarską i medyczną ze strony świdnickiego hospicjum. Wszystkie usługi świadczone chorym pacjentom są zupełnie bezpłatne. - Mieszkańcy naszej gminy zawsze mogli liczyć na fachową pomoc hospicjum, które funkcjonowało w Żarowie. Tutaj można było wypożyczyć specjalistyczne łóżko lub sprzęt, który był niezbędny pacjentom cierpiącym na choroby nowotworowe. Kiedy nasze hospicjum zamknęło swoją działalność chorzy nie zostali pozostawieni bez opieki. Kolejny rok z rzędu mogą liczyć na pomoc lekarzy i pielęgniarek ze świdnickiego hospicjum. To bardzo ważne nie tylko dla nich samych, ale przede wszystkim ich rodzin, które mieszkają z nimi na co dzień - mówi Norbert Gałązka przewodniczący Komisji ds. Sportu, Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" buduje w Świdnicy placówką stacjonarną. Do użytku pacjentów ma zostać ona oddana pod koniec przyszłego roku. Każdy może wspomóc powstającą inwestycję. - Co roku liczymy na Państwa dobre i szczodre serca. Przekazując swój 1% podatku dochodowego, podatnik nic nie traci, a zyskuje ogromną wdzięczność obdarowanego. Apelujemy o wsparcie dla nas w postaci odpisu 1% na naszą działalność - podkreśla Grażyna Kobiałka wiceprezes hospicjum w Świdnicy.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group