Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 689
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: I Jesienny Piknik na "Mrowińskim Rynku"

Czwartek, 13 listopada 2014, 11:35
Aktualizacja: 14:40
Autor: red.
Mrowiny: I Jesienny Piknik na "Mrowińskim Rynku"
Fot. UM Żarów
Piękna pogoda, dobra muzyka, jesienne frykasy z ziemniaków, konkursy dla najmłodszych oraz przejażdżki bryczką towarzyszyły wszystkim, którzy w niedzielę, 19 października w godzinach popołudniowych pojawili się na "Mrowińskim Rynku". W to piękne, niedzielne popołudnie Stowarzyszenie "Mrowiny na Swoim" zorganizowało I Jesienny Piknik dla mieszkańców Mrowin i okolicznych miejscowości.

Na początku, w barwnych słowach, historię Mrowin opowiedział Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej, a następnie prowadzący imprezę, Zbigniew Kaczorowski zaprosił zebranych do wspólnej zabawy. Imprezie towarzyszyła wystawa fotografii - "Mrowiny dawniej i dziś", przejażdżki bryczką, ogromne ognisko, pieczenie kiełbasek i jabłek, stoiska z plackami ziemniaczanymi, spiralnymi ziemniakami, kociołki z boczkiem, cebulą, kiełbasą i ziemniakami kawa i herbata, a wszystko to przy dobrej muzyce, serwowanej z naturalnej sceny przy mostku.

O zabawę dla najmłodszych zadbało Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Żarowie, prowadząc gry i zabawy ruchowe, a także Roman Konieczny i Urszula Rurarz, którzy zorganizowali dla dzieci konkursy " Nasza wieś w słowie i obrazie". Wyróżnieni otrzymali nagrody w postaci kompletów długopisów i piór, zestawów sportowych, plecaków i mnóstwo słodyczy.

Piknik zgromadził wielu Mrowinian, a wybór miejsca na ,,Mrowińskim rynku" okazał się wyjątkowo trafny.

(UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group