Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 882
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: "I Kongres Dzieci"

Czwartek, 24 lipca 2014, 8:30
Aktualizacja: 10:32
Autor: red.
Jaworzyna Śląska: "I Kongres Dzieci"
Fot. użyczone
Głównym założeniem projektu jest formułowanie przez dzieci poglądów na temat życia w dorosłym świecie.

Realizacja projektu trwa dwa dni, od 28 lipca do 29 lipca 2014 roku, a udział w nim może brać 200 dzieci. W zabytkowej hali lokomotywowni, w scenerii zabytków przemysłowych powstaje sala obrad. Dzieci w wieku od 7 do 14 lat będą brały udział w warsztatach, podczas których pod opieka dorosłych przygotują prezentacje dzieląc się swoimi przemyśleniami. Uczestnikami są wybrane dzieci- uczestniczące w projekcie Miasto Dzieci z poprzednich edycji Miasta Dzieci organizowanych w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

"I Kongres Dzieci'' to projekt który uczy dzieci aktywności obywatelskiej, zaangażowania społecznego, zasad demokracji oraz nauk o samorządzie.

Do "I Kongresu Dzieci '' zaproszeni zostaną politycy, osoby wykonujące rożne zawody oraz pasjonaci którzy pomogą formować poglądy uczestników na ważne problemy dorosłego życia.

Dzieci uczestniczą w projekcie bezpłatnie. Wybór miejsca jest nie przypadkowy, ponieważ od 2008 roku w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej realizowany jest projekt ,,Miasto Dzieci”, projekt który stał się imprezą cykliczną, a w oparciu o nasze doświadczenia stał się projektem rozpoznawalnym, czego dowodem jest Miasto Dzieci organizowane w lipcu 2013 roku w Topaczu oraz 2014 w Topaczu oraz Świdnicy.
Miasto dzieci otrzymało również nagrodę w 2012 roku Świdnicki Gryf.

Koordynator Kongresu: Grażyna Krumeich

Prowadzący: Dariusz Lech

Opiekunowie prowadzący warsztaty: Dagmara Wyłub, Ewa Offman-Lech, Marek Batycki, Ktarzyna Szczerbińska – Tercjak, Katarzyna Bigus, Maciej M. Mądry

Wolontariusze: Nikola Wardziak, Natalia i Kamila Paździorek, Krystan Masny, Agnieszka Król, Anita Bigus, Jesko Krumeich

Zaproszeni Goście: Izabela Katarzyna Mrzygłocka (Posłanka na Sejm RP, W-ce Przewodnicząca KP Platformy Obywatleskiej), Monika Wielichowska (Posłanka na Sejm RP), Zygmunt Worsa (Starosta Powiatu Świdnickiego), Grzegorz Grzegorzewicz (Burmistrz Jaworzyny Śląskiej), Artur Nazimek (Przewodniczący Rady Miasta Jaworzyna Śląska), Krzysztof Sołtys (Przewodniczący Rady Powiatu, Dyrektor Gminazjum Nr 1 w Jaworzynie Śląskiej).

(Organizator)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group