Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 531
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: I Kongres Małżeństw w Świdnicy

Piątek, 30 września 2011, 19:24
Aktualizacja: 19:28
Autor: UM Świdnica
Świdnica: I Kongres Małżeństw w Świdnicy
Fot. organizator
Blisko 300 osób weźmie udział w I Kongresie Małżeństw – wydarzeniu, które w Polsce nie miało jeszcze miejsca. Uczestnicy z Dolnego Śląska, ale też innych części kraju wysłuchają konferencji, wezmą udział w koncertach i konwersatoriach. Temat to komunikacja w małżeństwie.

– W dniach 7-9 października (piątek-niedziela) Świdnica stanie się miastem ludzi, dla których małżeństwo to najlepsza decyzja życiowa. Siedem konferencji, osiem konwersatoriów, dwa koncerty, ale także okazja do modlitwy – wszystko po to, żeby odkryć na nowo wartość małżeństwa – tłumaczą organizatorzy kongresu.

Na zakończenie kongresu, w dniu wyborów parlamentarnych, uczestnicy wystosują specjalny apel do nowych posłów i senatorów. Będzie on jednym z pierwszych dokumentów skierowanych do Parlamentu VII kadencji.
Prelegentami kongresu będą m. in. o. Ksawery Knotz, Jerzy i Irena Grzybowscy czy ks. Marek Dziewiecki. Pierwszy jest autorem głośnych książek podejmujących zagadnienia seksualności i jej relacji do religijności. Drudzy to założyciele Ruchu Spotkania Małżeńskie, w ramach którego każdego roku kilka tysięcy par małżeńskich w Polsce i w świecie otrzymuje pomoc w sytuacjach kryzysowych. Natomiast ks. Dziewiecki to znany i ceniony psycholog zajmujący się m.in. komunikacją interpersonalną.

Organizatorem Kongresu jest Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Świdnickiej. Kongres organizacyjnie wspierają: Urząd Miejski w Świdnicy i Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group