Czytających: 2386

Świdnica: I liga piłki ręcznej mężczyzn: Postawili się liderowi

Czwartek, 31 stycznia 2019, 13:35
Aktualizacja: Piątek, 1 lutego 2019, 13:37
Blisko sprawienia olbrzymiej sensacji byli piłkarze ręczni ŚKPR–u Świdnica. Na inaugurację rundy rewanżowej podopieczni trenera Grzegorza Garbacza po bardzo dobrej grze minimalnie przegrali na własnym parkiecie z liderem tabeli Olimpią Medex Piekary Śl. 30:32. Goście zapewnili sobie zwycięstwo w ostatnim kwadransie.

W pierwszej połowie świdniczanie prowadzili już nawet czterema bramkami (13:9), ale na przerwę schodzili z zapasem dwóch trafień (16:14). ŚKPR wystrzegał się prostych błędów, był skuteczny, a z tyłu wynik trzymał bramkarz Damian Olichwer.

Po zmianie stron podrażniony lider zabrał się do pracy. Gospodarze mieli coraz większe problemy w ataku i zaczęli popełniać proste błędy, mimo tego jednak wciąż utrzymywali przewagę. Jeszcze w 43 minucie po celnym rzucie Adama Chmiela było 22:21. Niestety, w tym momencie ŚKPR-owi przydarzył się dłuższy przestój. Dziewięć minut bez zdobyczy bramkowej i aż siedem trafień rywali sprawiło, że na tablicy pojawił się wynik 28:22 dla Olimpii. W zespole lidera nie do zatrzymania był Michał Rosół, zdobywca 14 bramek. W końcówce świdniczanie desperacko rzucili się w pogoń. Może gdyby mecz potrwał jeszcze dwie minuty dłużej udałoby się doprowadzić do remisu lub nawet przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie jednak skończyło się na dwubramkowym triumfie Olimpii 32:30.

Schodzących z parkietu świdniczan żegnały brawa. Postawa w starciu z faworytem ligi napawa optymizmem przed kolejnymi meczami, ale pozostał też spory niedosyt, bo w tym dniu Olimpia była do pokonania...

ŚKPR Świdnica – Olimpia MEDEX Piekary Śl. 30:32 (16:14)

ŚKPR: Olichwer, Jabłoński – Cegłowski 7, Wychowaniec 7, Daszczenko 5, Chmiel 3, Żubrowski 3, Kozak 1, Starosta 1, Makowiejew 1, Borowski 1, Zaremba 1, Redko, Pierzak.

Źródło: ŚKPR Świdnica