Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „I małe jest piękne” – odkrywamy architektoniczne detale Świdnicy

Czwartek, 1 marca 2018, 11:10
Autor: red
Świdnica: „I małe jest piękne” – odkrywamy architektoniczne detale Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Świdnica wspólnie z partnerami z Czech – miastem Trutnov i Stowarzyszeniem Podzvicinsko wydała, w ramach projektu „I małe jest piękne”, albumy o ciekawych „małych” zabytkach na pograniczu polsko – czeskim wraz z mapkami ich umiejscowienia a także gry na urządzenia mobilne.

Album Świdnicy zawiera zdjęcia z krótkimi informacjami w czterech językach (polskim, czeskim, angielskim i niemieckim) o detalach architektonicznych świdnickich kamienic. W publikacji znajdziemy między innymi opisy: płaskorzeźb, wiatrowskazów, portali oraz krzyży, a także rzeźb Świdnicy i okolic, które często są niezauważane przez mieszkańców i turystów. Wystarczy tylko podnieść głowę, wytężyć wzrok i dostrzec to, co jest niezmiernie ciekawe i piękne.
Więcej o wspomnianych zabytkach można dowiedzieć się na stronie internetowej projektu pod adresem www.imalejekrasne.podkrkonosi.eu.

W ramach przedsięwzięcia została również przygotowana gra geolokacyjna na urządzenia mobilne, która poprowadzi nas po świdnickich zabytkach, zaprezentuje historię powstania miasta oraz jego legendy.

- Grę rozpoczynamy przed Informacją Turystyczną na świdnickim Rynku. Wystarczy zeskanować kod QR, rozpocząć zabawę i poznać ciekawą historię miasta. Spotkamy między innymi podstępnego bazyliszka nękającego Świdnicę a także pomożemy schwytać sprytnego złodzieja, który okrada miejski skarbiec – dodaje zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Gra ma dwie wersje językowe – polską i czeską, dostępna jest na stronie pl.geofun.info/z-lotu-kawki.

Zapraszamy do zwiedzania i dostrzegania pięknych „małych” zabytków Świdnicy, a także miast: Trutnov, Dvur Kralove i ich okolic. „To właśnie detale stanowią kolorowe kosteczki zagadkowej układanki w wielobarwnej architektonicznej mozaice” napisała autorka tekstów do albumu Świdnicy, Monika Turzańska.

Projekt dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group