Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: I Marsz Kapeluszowy Seniorów w Strzegomiu

Czwartek, 26 września 2013, 14:07
Aktualizacja: 14:09
Autor: red.
Strzegom: I Marsz Kapeluszowy Seniorów w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
Pierwszy w historii Strzegomia Marsz Kapeluszowy Seniorów przeszedł ulicami miasta 25 września. Na czele barwnego korowodu pod parasolami, w którym uczestniczyło ponad 100 seniorów, szli organizatorzy marszu – pracownicy i dyrekcja Strzegomskiego Centrum Kultury.

Pogoda nie dopisała, ale to nie przeszkadzało seniorom dobrze się bawić. Zachwycały barwne stroje i kapelusze, ozdobione kwiatami, będące symbolami odwiecznej kobiecości. Ktoś nawet je określił jako żywe ogrody na głowie. Małe cuda natury i twory ludzkich rąk. Mężczyźni też nie byli gorsi, mieli na głowie kapelusze kowbojskie i wyglądali zadziornie.

Po happeningu na ulicach miasta seniorzy spotkali się z burmistrzem Strzegomia Zbigniewem Suchytą w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu, gdzie w miłej atmosferze przy słodkościach rozmawiali o dobrej kondycji seniorów i sposobie na nudę, jakim jest aktywne działanie dla środowiska i oczywiście dobra zabawa oraz śpiew. W programie dnia była również świetna zabawa w CAS Karmel. Zespół "Retro" wystąpił ze swoimi sztandarowymi piosenkami, animując wszystkich do wspólnego śpiewu. Był czas na grillowaną kiełbaskę i tańce przy akompaniamencie zespołu "Fenix". Świetna zabawa i fantastyczna atmosfera sprawiły, że z niecierpliwością czekamy na podobne spotkanie za rok.

(Barbara Śmiatacz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group