Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: I znów dobry ranking dla Świebodzic

Sobota, 30 czerwca 2018, 9:47
Autor: red
Resort finansów przygotował raport dotyczący poziomu zadłużenia samorządów. Wyniki opublikowano w serwisie samorządowym Polskiej Agencji Prasowej (samorząd.pap.pl). Świebodzice mają bardzo dobry wynik – zadłużenie na jednego mieszkańca to zaledwie 771 zł, podczas gdy w gminach najbardziej zadłużonych kwota ta przekracza 18 tys. zł.

Z danych zawartych w raporcie wynika, że najbardziej zadłużony samorząd w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca to gmina Ostrowice, gdzie dług na jednego mieszkańca wynosi 18,6 tys. zł. Drugie miejsce zajmuje gmina Rewal- 14,3 tys. zł. W stolicy zadłużenie na jednego mieszkańca to 2,9 tys. zł.

A jak w tym zestawieniu wyglądają Świebodzice? Można powiedzieć, że znakomicie, bo obciążenie z tytułu zadłużenia to zaledwie 771 zł na mieszkańca. Obecnie poziom zadłużenia gminy to 17,6 mln zł, przy planowanych dochodach 97 215 855 zł i wydatkach 103 901 519 zł.
Świebodzice utrzymują od wielu lat wysoki poziom inwestycyjny, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo stabilnej sytuacji finansowej.
- To powoduje, że instytucje opiniotwórcze i agencje analityczne wydają bardzo pozytywne opinie m. in. na temat sytuacji finansowej czy zaufania biznesowego do naszej gminy – komentuje Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. – Ranking Ministerstwa Finansów to następne potwierdzenie faktu, że Gmina Świebodzice ma doskonałą sytuację gospodarczą, gwarantującą systematyczny rozwój z jednoczesnym pełnym bezpieczeństwem finansowym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group