Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 721
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ich kompetencje rosną

Środa, 17 stycznia 2024, 17:07
Autor: red
Świdnica: Ich kompetencje rosną
Fot. UM Świdnica
Podnoszenie kompetencji i rozwój kadry zarządzającej świdnickimi placówkami oświatowymi, to cel, jaki postawiło sobie miasto Świdnica. Pomóc ma w tym Akademia Lidera Edukacji – autorski program przygotowany przez Instytut Heweliusza z Wrocławia. Uczestniczy w nim 26 osób. Pierwsze zajęcia odbyły się już w grudniu, kolejne planowane są na styczeń i luty tego roku.

Szkolenie pozwoli dyrektorom nie tylko poszerzyć wiedzę o funkcjonowaniu szkoły czy też przedszkola, ale także rozwinąć kompetencje, które ułatwią im kierowanie własną karierą. Dzięki temu lepiej będą mogli wywiązywać się z obowiązków menadżerskich i zarządzać swoją placówką tak, aby zapewnić uczniom jak najlepsze warunki do nauki.

- Szkoła to nie tylko wyremontowane budynki i odpowiednio wyposażone klasy, to przede wszystkim miejsce przyjazne, bezpieczne i pełne pomysłów. To przestrzeń dająca możliwość kreatywnego rozwoju i nabywania nowych umiejętności. A żeby takie było potrzebujemy liderów edukacji, którzy będą potrafili zarządzać nowocześnie i podejmować właściwe decyzje menadżerskie. Dajemy więc nauczycielom narzędzie, które usystematyzuje ich wiedzę, ale również rozwinie ich umiejętności - mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Program Akademii Lidera Edukacji to dziewięć dni warsztatowych. Zakres tematyczny kursu tworzą szkolenia m.in. z: prawa oświatowego, finansów, wystąpień publicznych, mediacji, komunikacji i zarządzania szkołą w zmiennym środowisku. Uczestnicy akademii dowiedzą się również jak budować markę szkoły, jak sektor IT może przyczynić się do promocji szkoły, zdobywania sponsorów i dodatkowych środków.

– Akademia Lidera Edukacji to autorski program Instytutu Heweliusza, który został napisany z myślą o dyrektorach placówek oświatowych. Przygotowali go doświadczeni trenerzy, pracownicy naukowi z czołowych uczelni w kraju oraz praktycy z kilkunastoletnim stażem w swoich dziedzinach. Wierzę, że ta wiedza, którą dyrektorzy szkół i przedszkoli zdobyli na zajęciach pomoże im rozwijać miejsca, które tworzą, bo to miejsca magiczne, które zostają w naszych sercach i głowach na całe życie – mówi Ilona Byra, prezes zarządu Instytutu Heweliusza.

Projekt realizowany jest także m.in. w Wałbrzychu, Wrocławiu, Łodzi, Zgierzu i Aleksandrowie Łódzkim.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group