Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: II RST Półmaraton Świdnicki już wkrótce

Czwartek, 6 października 2016, 9:36
Aktualizacja: 10:38
Autor: red
Świdnica: II RST Półmaraton Świdnicki już wkrótce
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Pierwsza edycja świdnickiego półmaratonu okazała się niebywałym sukcesem.

Prawie 1.200 zarejestrowanych zawodników, ponad tysiąc biegaczy ukończyło bieg pomimo niesprzyjających warunków pogodowych i 250 wolontariuszy, którzy pomagali w organizacji zawodów.

Tegoroczna edycja, która odbędzie się 5 listopada, ma przebić ubiegłoroczną, nie tylko ilością startujących zawodników, ale i rozmachem organizacyjnym. W tym roku wszyscy chętni będą mogli zmierzyć się nie tylko z trasą półmaratonu. Do dyspozycji startujących będzie też krótsza trasa, prawie 5 km, ze startem w świdnickim rynku i metą na OSIR - mówi Danuta Pilarz - Małkiewicz dyrektor biegu z Fundacji Wroactiv. Dodatkowo, jak w roku ubiegłym, zorganizowany zostanie cykl biegów dla najmłodszych pod nazwą "Zanim dorosnę do maratonu".

RST Półmaraton Świdnicki cieszy się także bardzo dużym zainteresowaniem i to nie tylko wśród biegaczy amatorów. Organizatorzy z Fundacji Wroactiv zainteresowali świdnickim biegiem taki sławy polskiej lekkoatletyki jak Paweł Januszewski - Mistrz Europy w biegu na 400 m. przez płotki czy Arkadiusz Gardzielewski - maratończyk z życiówką 2:11:34. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Zakończmy sezon biegowy podczas II RST Półmaratonu Świdnickiego 5 listopada.

Zapisy na: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2392

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group