Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: III Festyn Służb Mundurowych Powiatu Świdnickiego

Piątek, 13 czerwca 2014, 7:09
Aktualizacja: 7:11
Autor: red.
Świdnica: III Festyn Służb Mundurowych Powiatu Świdnickiego
Fot. organizator
Organizacje związkowe służb mundurowych oraz ratownictwa medycznego powiatu świdnickiego z Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennictwa, Straży Miejskiej oraz Pogotowia Ratunkowego już po raz III organizują festyn rodzinny.

Jest to jedyna tego typu impreza organizowana na Dolnym Śląsku. Biorą w niej udział wszystkie służby mundurowe i ratownicze działające na terenie naszego powiatu.

Celem festynu jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez gry, zabawy o różnorodnym charakterze promujące aktywny styl życia rodzinnego - skierowany do dzieci, młodzieży i ich rodziców.

W ten sposób realizowany będzie główny cel przedsięwzięcia, czyli dostarczenie uczestnikom pozytywnych wzorców spędzania wolnego czasu, integracja rodziny oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Impreza ma na celu promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu z rodziną poprzez ruch na świeżym powietrzu. Wszystkie przedsięwzięcia odbywają się pod szyldem związków zawodowych.
Dla najmłodszych, młodzież z Jaworzyny Śląskiej przygotuje dużo zabaw i konkursów: plastycznych, muzycznych i zręcznościowych.
O godz. 16. 00 planowany jest „zryw wolnych serc” w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Przez 60 sekund wykonamy wspólny gest w centralnych punktach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi – każdy na miarę swoich możliwości – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju – 14 czerwca 2014 roku punktualnie o godz. 16.00.

Dodatkowo w tym dniu będziemy zbierać fundusze na wyjazd naszych kolegów strażaków na sportowe mistrzostwa świata służb mundurowych w Stanach Zjednoczonych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group