Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Inauguracja sezonu kulturalnego

Czwartek, 29 września 2016, 13:32
Aktualizacja: Środa, 5 października 2016, 13:12
Autor: red
Świdnica: Inauguracja sezonu kulturalnego
Fot. UM Świdnica
Dziś o godz. 18.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się inauguracja sezonu kulturalnego 2016/2017.

Podczas uroczystości wręczone zostaną Nagrody Prezydenta Miasta Świdnicy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz statuetki „Mecenasa kultury”.

Przyznane zostaną trzy indywidualne nagrody dla:
- Anny Trzeciak - za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, w tym tańca ludowego;
- Bożeny Kuźmy - za całokształt działalności w zakresie upowszechniania kultury, w tym utworzenie i koordynację Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”;
- Wojciecha Skiślewicza - za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, w tym tańca narodowego i estradowego.

Prezydent Miasta Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska przyzna także statuetki „Mecenasa Kultury” dla dwóch świdnickich firm:

- „AVIS” Nieruchomości, Barbara Musiej - za wspieranie działań Świdnickiego Ośrodka Kultury, koncertujących się głównie na formach edukacyjnych. Od początku realizacji projektu Alchemia Teatralna, tj. od 2010 rokrocznie firma sponsoruje kierunkowe wydarzenia artystyczne. Od wielu lat patronuje także Świdnickiemu Przeglądowi Zespołów Kolędniczych;

- Zakład Konfekcji Skórzanej, Czesława i Czesław Piekielnik - za wspieranie już od 15 lat Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych.

Kulminacją wieczoru będzie koncert Janusza Radka & The Ants. Ostatnie bilety (w cenie 20 zł) są jeszcze do nabycia w Informacji Turystycznej w Rynku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group