Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1466
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Inauguracyjna sesja w Dobromierzu

Czwartek, 9 maja 2024, 15:12
Autor: red
Dobromierz: Inauguracyjna sesja w Dobromierzu
Fot. UG Dobromierz
7 maja odbyła się I sesja Rady Gminy Dobromierz kadencji 2024–2029.

Obrady rozpoczął radny senior – Andrzej Babiarz, witając wszystkich obecnych i gratulując radnym zdobycia mandatu. Następnie przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Dobromierzu Agnieszka Bukało odczytała protokół z wyborów oraz wręczyła radnym zaświadczenia o wyborze. Radni przed przystąpieniem do wykonywania mandatu złożyli uroczyste ślubowanie.

Kolejnym punktem obrad był wybór prezydium. W głosowaniu tajnym na funkcję przewodniczącego Rady wybrano Piotra Ruska, doświadczonego samorządowca i przewodniczącego Rady poprzedniej kadencji. Na wiceprzewodniczących Rady wybrano Otylię Sieczkę i Leszka Sokalskiego. Nowo wybrany przewodniczący i wiceprzewodniczący podziękowali radnym za zaufanie i zadeklarowali współpracę z całą Radą Gminy, z wójtem, kierownikami i pracownikami gminnych jednostek organizacyjnych.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym wójt Jerzy Ulbin złożył wobec Rady Gminy ślubowanie, tym samym obejmując po raz czwarty urząd Wójta Gminy Dobromierz.

- Gratuluję wszystkim radnym uzyskania mandatu. Wierzę, że nasza współpraca będzie owocna i oparta na wzajemnym szacunku. Życzę wszystkim, aby była to kadencja pracowita, wyważona i otwarta na potrzeby mieszkańców, bowiem przed nami wielomilionowe inwestycje, które będą wymagały sporo pracy i zaangażowania – podkreślił wójt, jednocześnie dziękując za zaufanie jakim został obdarzony przez mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group