Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 568
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Innowacyjne przedsięwzięcie w Gimnazjum nr 2 w Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 22 września 2015, 11:23
Aktualizacja: 11:23
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy korzystają z nowoczesnych narzędzi do określenia swoich uzdolnień i zainteresowań. Jest to możliwe dzięki realizacji projektu „TalentGame”, tj. gry diagnostyczno–edukacyjnej gry komputerowej, która pomaga określić predyspozycje uczniów i pomóc w wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Projekt jest kolejną inicjatywą doradcy zawodowego gimnazjum pana Dariusz Szpaka.

Czym jest projekt TalentGame?

Powstała produkcja, łącząca elementy gry komputerowej i filmu animowanego z wbudowanym znormalizowanym narzędziem diagnostycznym. Inspirację do stworzenia konceptu gry stanowiła teoria typów osobowości zawodowej Hollanda, bardzo ceniona przez doradców zawodowych. Fabuła gry ma charakter przygodowy i osadzona jest w konwencji realistycznej.

Gracz wędruje przez 6 światów, symbolizujących różne nastawienia zawodowe, np. artystyczne, naukowe, społeczne. Podczas gry przeżywa pasmo przygód, w trakcie których wykonuje zadania diagnostyczne oraz poznaje swoje uzdolnienia w różnych dziedzinach i przejawach życia. Po ukończeniu gry uczeń i jego rodzice będą mogli zapoznać się z raportem nt. predyspozycji, poziomu tzw. kluczowych kompetencji ucznia i rekomendacjami zawodowymi.

Do kogo skierowany jest projekt?

Grupy docelowe wybrane zostały ze względu na realną potrzebę korzystania z rozwiązań wspierających diagnozę predyspozycji i zainteresowań zawodowych uczniów, zaangażowanie w proces doradztwa zawodowego. Projekt skierowany jest do szerokiej grupy odbiorców: uczniów w trzech grupach wiekowych: 7+, 12+ i 16+, rodziców, nauczycieli, pedagogów szkolnych, doradców zawodowych, jak również instytucji oświatowych prowadzących doradztwo edukacyjno-zawodowe, szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, kuratoriów oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych w całej Polsce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group