Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region: Inteligentne miasta

Wtorek, 30 lipca 2019, 17:24
Autor: red
Świdnica/Region: Inteligentne miasta
Fot. UM Świdnica
Gmina Miasto Świdnica wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Katedrą Technologii Informacyjnych przystąpiła do projektu partnerskiego pn. „Przyjazna przestrzeń dla mieszkańców – Inteligentna Nowa Ruda” realizowanego przez Gminę Miejską Nowa Ruda w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju pn. „HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014–2020.

Głównym celem projektu jest zaangażowanie mieszkańców i interesariuszy obu miast w tworzenie inteligentnych rozwiązań polegających m. in. na ograniczeniu zużycia energii i zanieczyszczeniu powietrza poprzez wspólne wypracowanie działań, które trafią do największej grupy odbiorców.

W ramach projektu zaplanowana jest edukacja oraz wspólne opracowanie i wdrożenie Systemu Inteligentnego Zbierania i przesyłania danych o jakości POWIETRZA. Zastosowanie kompleksowego systemu monitorowania jakości powietrza na terenie Nowej Rudy, opartego na danych pozyskanych z czujników, wraz z ostrzeżeniami dla mieszkańców. System zintegrowanych, otwartych i cyklicznie uzupełnianych baz danych przyjaznych użytkownikowi, umożliwiających bieżące monitorowanie jakości powietrza. Ponadto, zaprojektowane zostanie energooszczędne oświetlenie miejskie, a także przeprowadzone zostaną audyty budynków użyteczności publicznej pod kątem energetycznym.

Działania mają na celu rozpowszechnienie idei inteligentnego miasta oraz korzyści płynących z wykorzystania innowacyjnych rozwiązań wśród mieszkańców Świdnicy i Nowej Rudy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group