Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 694
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Internetowy oszust

Środa, 19 maja 2021, 7:31
Aktualizacja: 9:32
Autor: red
Świdnica: Internetowy oszust
Fot. KPP Świdnica
Do świdnickiej komendy zgłosiła kolejna osoba oszukana na portalu ogłoszeniowym. 49–latka wystawiła do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym bluzę, na którą pojawił się chętny, jak się później okazało oszust….który zaproponował przelew przez stronę internetową, do której przesłał w komunikatorze link.

W poniedziałek do komendy zgłosiła się mieszkanka powiatu świdnickiego, która poinformowała, że stała się ofiarą oszustwa. Okazało się, że kobieta zamieściła w internecie ogłoszenie o sprzedaży bluzy wartości 50 złotych.

Po czym na jednym z komunikatorów odezwała się osoba chętna, by ją kupić , zaproponowała płatność przez stronę internetową. Link do niej przesłała w komunikatorze. Wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedająca zdecydowała się go otworzyć. By otrzymać pieniądze, kobieta wpisała dane swojej karty płatniczej, a w celu rzekomej dokładnej weryfikacji także trzycyfrowy numer karty To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej pieniędzy. Gdy już po całej transakcji 49-latka zalogowała się na swoje konto, okazało się że ktoś wykonał przelew na kwotę 1400 złotych

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group