Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 601
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Interwencje w czasie pandemii

Poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 7:14
Aktualizacja: 11:17
Autor: red
Świdnica: Interwencje w czasie pandemii
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 17–23 kwietnia 2020 roku. W minionym tygodniu zrealizowano 118 interwencji.

17.04.2020r. godz.20.42 – operator monitoringu wizyjnego zauważył dwóch młodych mężczyzn siedzących na ławce jednego z peronów dworca Świdnica Miasto. Pomimo, że nad ich głowami widniała tabliczka z informacją o zakazie palenia papierosów, obaj raczyli się tą zgubną używką. Przybyli na miejsce strażnicy poinformowali obu podróżnych o zakazie palenia, pokazali tabliczki ze stosownym oznakowaniem i ukarali mandatami karnymi.

18.04.2020r. godz.16.20 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny krzyczącego i dobijającego się do drzwi kościoła przy ulicy Kotlarskiej. Skierowany na miejsce patrol zastał tam znanego z wcześniejszych interwencji bezdomnego, który nie był w stanie wyjaśnić dlaczego tak się zachowywał. Oświadczył, że nie potrzebuje żadnej pomocy i oddalił się z miejsca zdarzenia.

19.04.2020r. godz.3.40 – patrol straży miejskiej przejeżdżając przez Plac Grunwaldzki, zauważył na przystanku kobietę, która prawdopodobnie doznała ataku epilepsji. Strażnicy zabezpieczyli chorą i natychmiast wezwali pogotowie, które udzieliło pomocy kobiecie.

19.04.2020r. godz.8.15 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące kilku mężczyzn spożywających alkohol w rejonie ulicy Emilii Plater. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili ten fakt. Pouczono mężczyzn o zasadach obowiązujących w czasie epidemii, natomiast za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym trzech z nich ukarano mandatami karnymi.

21.04.2020r. o godz.20.06 – tym razem z dyżurnym straży miejskiej skontaktował się lekarz zespołu ratownictwa medycznego. Medycy mieli problem ze zniesieniem chorego z IV piętra budynku przy ulicy Siostrzanej. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze udzielili pomocy zespołowi medycznemu, dzięki czemu pacjent szybko trafił do szpitala.

21.04.2020r. o godz.22.00- dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dużego ogniska palącego się przy poboczu ulicy Stawki. Strażnicy na miejscu nikogo nie zastali, natomiast ognisko udało im się samodzielnie ugasić.

22.04.2020r. o godz.11.55- dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na skwerze przy ulicy Wałowej. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu zastano osobę w stanie upojenia alkoholowego, z którą nie można było nawiązać kontaktu. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził, że mężczyzna kwalifikuje się do umieszczenia w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wytrzeźwienia. Po opuszczeniu tego przybytku został on ukarany za swoje zachowanie mandatem karnym.

22.04.2020r. o godz.21.57- dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na chodniku i krzyczącego niezrozumiałe słowa, przy ulicy Kotlarskiej. Strażnicy na miejscu stwierdzili, że mężczyzna jest trzeźwy. Twierdził on, że się przewrócił i złamał nogę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Po chwili poszkodowany wstał i oznajmił, że jednak nogi nie złamał, a jedynie ją potłukł. Pogotowie zostało odwołane, a niedoszły pacjent udał się do swojego domu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group