Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Inwestycja w szpital

Piątek, 21 maja 2021, 15:35
Autor: red
Świdnica: Inwestycja w szpital
Fot. UM Świdnica
Deweloper inwestuje w szpital przy ulicy Westerplatte w Świdnicy.

Przedstawiciel spółki Immobiliare Development, Damian Niedźwiecki oraz architekt z firmy Greg architekci, Grzegorz Górka spotkali się we wtorek, 18 maja z prezydent Świdnicy, Beatą Moskal-Słaniewską. Przedstawili założenia dotyczące zagospodarowania działki oraz budynku byłego szpitala przy ul. Westerplatte.

Teren, którego stan niepokoił wielu świdniczan, przeobrazi się w ciągu najbliższych dwóch lat. W budynkach szpitala powstaną mieszkania, a na działce deweloper dodatkowo wybuduje kolejne budynki. Koncepcja zakłada kompleksowe zagospodarowanie terenu – powstaną tam również parkingi podziemne i zieleń towarzysząca. Miejsce to ma szanse stać się jednym z ładniejszych zakątków mieszkaniowych w Świdnicy.

- Bardzo mnie cieszy, że tak eksponowane miejsce i tak piękny obiekt zostaną zagospodarowane w należyty sposób. Wielu świdniczan martwiły losy szpitala, zatem z nieukrywaną radością przyjęłam informacje od inwestora na temat konkretnych i szybkich do realizacji planów – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Inwestor zakończył prace projektowe, jest na etapie pozyskiwania zezwoleń. Bardzo ważne jest to, że koncepcja zagospodarowania przygotowana została w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group