Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Inwestycje poprzez aktywizację

Sobota, 22 lipca 2017, 13:50
Autor: red
Gmina Świdnica: Inwestycje poprzez aktywizację
Fot. Gmina Świdnica
Ponad 9400 mb przeprowadzonych konserwacji na urządzeniach melioracyjnych, wykoszonych rowów, poboczy w 26 sołectwach. To efekt prac wykonanych przez 25 pracowników zatrudnionych w ramach robót publicznych na terenie gminy Świdnica.

Od kilku lat władze gminy Świdnica korzystają z rozwiązań proponowanych przez PUP dot. aktywizacji osób bezrobotnych.

Zawarta uowa przewiduje dofinansowanie ze strony Powiatowego Urzędu Pracy dofinansowanie do wypłaty dla każdego pracownika kwoty 1800 zł plus ZUS tj 17,19% czyli 309,42 zł miesięcznie, co daje w skali pierwszego kwartału trwania umowy kwotę 135 000 zł plus 23 206,50 zł ZUS. Koszty ponoszone z Urzędu Gminy to kwota 15 000 zł plus 2578,50 zł z tyt. ZUS.

Zatrudnieni od 1 kwietnia br. bezrobotni wykonali przede wszystkim prace dot. koszenia poboczy i rowów melioracyjnych w: Bystrzycy Dolnej, Bojanicach, Lutomi Górnej, Niegoszowie, Słotwinie, Komorowie, Lutomi Dolnej, Witoszowie Górnym, Pszennie, Mokrzeszowie, Makowicach, Gogołowie, Burkatowie, Zawiszowie, Krzyżowej, Boleścinie, Witoszowie Dolnym. Obecnie trwa wymiana przepustów na urządzeniach melioracyjnych w Pogorzale, i Witoszowie Dolnym.

Spośród 25 pracowników zostały utworzone 2 i 3 osobowe grupy wykonujące prace na urządzeniach melioracyjnych oraz 2 grupy 3 osobowe kosiarzy, którzy sukcesywnie będą wykonywać prace na wszystkich sołectwach na terenie gminy Świdnica – podkreśla Zygmunt Balant, kierownik działu rolnictwa i ochrony środowiska w Urzędzie Gminy Świdnica.
- Każdego roku, na terenie gminy Świdnica zatrudnienie znajduje kilkadziesiąt osób w ramach programu prac interwencyjnych, prac społecznie użytecznych i robót publicznych. Kolejne 10 osób uczestniczy w Programie Aktywizacja i Integracja (PAI), który realizowany jest przez Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdnicy – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Do jego udziału zostały skierowane osoby bezrobotne dla których ustalono III profil pomocy, korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, zamieszkałe na terenie gminy Świdnica. W ramach Programu realizowane są następujące działania:

aktywizacja zawodowa bezrobotnych przez gminny ośrodek pomocy społecznej w ramach prac społecznie użytecznych,
integracja społeczna bezrobotnych przez powiatowy urząd pracy, służąca kształtowaniu aktywnej postawy w życiu społecznym i zawodowym, w szczególności przez grupowe poradnictwo specjalistyczne, warsztaty trenerskie i grupy wsparcia.

Program PAI trwa 2 realizowany będzie do 31.08.2017 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group