Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 897
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ireneusz Zyska jednak nie zostawi Świebodzic

Sobota, 28 sierpnia 2010, 9:41
Aktualizacja: 9:43
Autor: KO
Świebodzice: Ireneusz Zyska jednak nie zostawi Świebodzic
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Urzędujący zastępca burmistrza Świebodzic, Ireneusz Zyska, miał wystartować w jesiennych wyborach samorządowych na prezydenta Wałbrzycha. Jednak nie wystartuje...

A spowodowane jest to – według samego Zyski – tym, że otrzymał wiele głosów poparcia od świebodziczan, którzy nie chcą, aby w nowej kadencji rozpoczął on pracę za rogatkami miasta.

Oto oświadczenie Ireneusza Zyski, zastępcy burmistrza Świebodzic:

W dniu 8 czerwca 2010 roku władze Stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI ogłosiły moją kandydaturę w tegorocznych wyborach samorządowych na prezydenta Wałbrzycha. Stało się tak na prośbę członków wałbrzyskiego koła Stowarzyszenia. Nie było mi ławo podjąć decyzję, gdyż obecnie jestem zaangażowany w prace samorządu w Świebodzicach, jako zastępca burmistrza. Zgodziłem się z uwagi na moje żywe związki z Wałbrzychem. Przede wszystkim zaś, jako człowiek ambitny i odpowiedzialny, chciałem podjąć się trudnych wyzwań, jakie stawia dziś przed nami Wałbrzych, zwłaszcza w obliczu nierozwiązanych od lat problemów i zagrożeń.

Zaraz po podaniu tej informacji do wiadomości publicznej otrzymałem mnóstwo głosów od mieszkańców Świebodzic, którzy doceniając moja pracę. Prosili mnie, abym nie opuszczał Świebodzic, gdyż jestem im potrzebny.

Równocześnie w Wałbrzychu rozpoczęliśmy intensywne prace nad programem – nad dobrymi pomysłami dla Wałbrzycha. Do zespołu roboczego dołączył Patryk Wild, radny sejmiku województwa z okręgu wałbrzyskiego, a jednocześnie przewodniczący klubu radnych Dolny Śląsk XXI w sejmiku.

W czasie tej wspólnej pracy doszliśmy do wniosku, że ze względu na jego dotychczasowe osiągnięcia i doświadczenia w pracy na różnych szczeblach samorządu, wójta gminy, radnego sejmiku województwa, wicemarszałka województwa, to właśnie Patryk będzie miał największą szansę na zwycięstwo w wyborach samorządowych i będzie najlepszą „prezydencką ofertą” dla wałbrzyszan.

Jego profil wykształcenia magistra inżyniera architekta i urbanisty, studia w Berlinie, szkolenia z zakresu tematyki samorządowej w USA i Wielkiej Brytanii, praktyczne doświadczenia w rozwoju gminy i województwa doskonale odpowiadają charakterowi wyzwań, przed którymi stoi Wałbrzych. Cieszę się, że namówiliśmy Patryka do startu w tych wyborach.

Dzięki tej decyzji, ja będę mógł nadal z pasją kontynuować pracę w Świebodzicach, gdzie razem z burmistrzem rozpoczęliśmy wiele ciekawych i ambitnych projektów, oczywiście jeśli tak zdecydują wyborcy.

Jednocześnie będę wspierał Patryka Wilda w dążeniu do zwycięstwa w wyborach samorządowych, gdyż Wałbrzych potrzebuje dobrego gospodarza. Dotychczasowe osiągnięcia Patryka świadczą o tym, że jest on właśnie takim gospodarzem. Chcemy, aby Wałbrzych rozwijał się podobnie jak Wrocław, aby stał się nowoczesnym europejskim miastem.

Chciałbym dodać, że Wałbrzych – miasto mojego dzieciństwa – jest mi bardzo bliski, i że jeśli kiedyś będzie na to szansa, to chciałbym służyć jego mieszkańcom i pracować na rzecz jego rozwoju.

Ireneusz Zyska

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group